Żywność

Branże

 plastik

Separacja metali i ciał obcych z produktów spożywczych


Oferta Magnetix obejmuje szeroką gamę separatorów magnetycznych i detektorów metali przeznaczonych do kontroli i oczyszczania produktów spożywczych z zanieczyszczeń metalowych i ciał obcych takich jak szkło, kamienie czy kawałki plastiku.
 
Ciało obce w produkcie to najgorszy koszmar każdego technologa żywności, szefa produkcji i pracownika, który odpowiada za jakość i bezpieczeństwo produkcji. Niestety takie sytuacje się zdarzają, mimo wielu wdrożonych procedur. Koszty, jakie ponoszą firmy zmuszone do wycofywania produktów z obrotu, są ogromne. Oprócz oczywistych kosztów finansowych, firmy ponoszą koszty związane z utratą zaufania konsumentów i nadszarpniętą reputacją.
 
Separatory magnetyczne, wykrywacze metali i detektory rentgenowskie Magnetix są skutecznymi i coraz częściej stosowanymi urządzeniami na liniach technologicznych produkcji żywności i stanowią zasadniczy element efektywnego systemu kontroli jakości zgodnie z takimi standardami jak ISO 9001, ISO 22000, HACCP, BRC, IFS.
 
Dostępne separatory magnetyczne i detektory metali można używać zarówno do oczyszczania produktów sypkich, skanowania pojedynczych opakowań, jak i do opakowań zbiorczych, takich jak kartony i skrzynki. Zastosowanie separatorów, wykrywaczy metali i detektorów rentgenowskich gwarantuje absolutną czystość surowców, półproduktów i wyrobów końcowych pod względem zanieczyszczeń metalowych i ciał obcych, jednocześnie chroni maszyny produkcyjne przed uszkodzeniami w trakcie prowadzenia procesów przetwórczych.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.