Detektory metali

Produkty

Tunelowy detektor metali (DMD)

Detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w materiałach sypkich transportowanych na przenośnikach taśmowych.
więcej

Tunelowy detektor metali (DMG)

Wysokoczuła detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w produktach spożywczych transportowanych na przenośnikach taśmowych.
więcej

Rurowy detektor metali (DMO)

Detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w systemach transportu grawitacyjnego, pneumatycznego i ciśnieniowego.
więcej

Płaski detektor metali (DMP)

Detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w materiałach sypkich transportowanych na przenośnikach taśmowych. Efektywna wysokość wykrywania do 200 mm.
więcej

Separator metali (DMR)

Detekcja i separacja zanieczyszczeń metalowych z materiałów sypkich transportowanych grawitacyjnie.
więcej

Detektor rentgenowski (DMX)

Detekcja rentgenowska pozwalająca na wykrycie zanieczyszczeń metalowych, kawałków kości, szkła, ceramiki, kamieni, tworzyw sztucznych o wysokiej gęstości.
więcej

Testery

Testery do kontroli poprawności działania oraz ustawień detektorów metali.
więcej
 

Przemysłowe wykrywacze metali i detektory rentgenowskie

Nowoczesne, niezawodne i nieskomplikowane w swojej obsłudze wykrywacze metali i detektory rentgenowskie Magnetix pracują w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Stosowane są między innymi w kopalniach do kontroli urobku skalnego, elektrowniach na ciągach nawęglania, cementowniach, tartakach i zakładach produkcji płyt wiórowych, przetwórniach płodów rolnych oraz w zakładach produkcji spożywczej.

Przemysłowe detektory metali Magnetix wykrywają metale żelazne i nieżelazne w transportowanym produkcie i zabezpieczają maszyny technologiczne przed uszkodzeniami. Wykrywacze metali chronią również konsumenta przed spożyciem niebezpiecznych dla zdrowia kawałków metalu. Detektory metali Magnetix charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością w trudnych warunkach pracy. Niezależnie od tego, czy pracują w chłodni, czy też w kopalni o dużym zapyleniu, zapewniają optymalną czułość detekcji i najwyższy poziom czystości produktu.

Detektory rentgenowskie Magnetix poza zanieczyszczeniami metalowymi wykrywają również kawałki kości, szkło, ceramikę, kamienie i tworzywa sztuczne o wysokiej gęstości. Pełnią bardzo ważną funkcję związaną z kontrolą produktu spożywczego i spełniają wymagania systemów zarządzania jakością produktów żywnościowych ISO 9001, ISO 22000, HACCP, BRC, IFS. Detektory rentgenowskie cechują się wykonaniem higienicznym. Ich konstrukcja eliminuje miejsca gromadzenia się zanieczyszczeń oraz charakteryzuje się wysoką jakością wykończenia powierzchni.

Dlaczego warto zainwestować w wykrywacz metali i detektor rentgenowski?

Awaria maszyny technologicznej spowodowana przez zanieczyszczenie metalowe znajdujące się w przetwarzanym produkcie wiąże się z kosztowną naprawą i wymuszonym przestojem produkcyjnym. Każdy przestój niesie za sobą koszty, zarówno bezpośrednie, związane z utraconą produkcją, jak i pośrednie, związane z opóźnieniami w dostawach, utratą zaufania klientów czy nadgodzinami. Nakłady inwestycyjne związane z zakupem detektora metali zwracają się już przy wykryciu pierwszego niepożądanego kawałka metalu, który mógłby spowodować poważną awarię maszyny produkcyjnej.

Koszty, jakie ponoszą firmy zmuszone do wycofywania produktów z obrotu i ewentualne odszkodowania wypłacane za utratę zdrowia konsumentów są ogromne. Oprócz oczywistych kosztów finansowych, firmy ponoszą koszty związane z utratą zaufania klientów i nadszarpniętą reputacją. Instalacja wykrywacza metali i detektora rentgenowskiego w linii produkcyjnej to inwestycja w budowanie marki i bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Wydatek związany z zakupem detektora metali, czy też detektora rentgenowskiego jest nieporównywalnie niższy od kosztów wycofania tyko jednej partii towaru.

Specjalistyczne doradztwo w zakresie detektorów metali

Oferowane przez nas detektory metali są każdorazowo dobierane do Państwa potrzeb i wymagań przez zespół doświadczonych inżynierów. Doradzamy w zakresie wyboru odpowiedniego systemu detekcji dla konkretnego przeznaczenia. Dokonujemy przeglądu parametrów procesu technologicznego takich jak wydajność, granulacja materiału, temperatura, wilgotność, zapylenie, atmosfera wybuchowa, agresywne środowisko. Na tej podstawie doradzamy w zakresie wymaganego osprzętu detektora metali, stopnia ochrony IP i sposobu zabezpieczenia antykorozyjnego. Jeżeli w miejscu zainstalowania wykrywacza metali występuje strefa zagrożenia wybuchem przeprowadzamy szczegółową analizę ryzyka i dokonujemy oceny zgodności z dyrektywą ATEX.

Doradzamy również w zakresie prawidłowej eksploatacji detektora metali, zachowania strefy "wolnej od metali" i szkolimy personel obsługi. Przekazujemy niezbędne informacje dotyczące oddziaływania pól elektromagnetycznych i pomagamy wyznaczyć strefy bezpieczne. Nie zapominamy o najważniejszej rzeczy, czyli czułości detekcji. Podpowiadamy jak najlepiej ustawić detektor, żeby osiągnąć maksymalny poziom czystości produktu.

Kompleksowa oferta przemysłowych wykrywaczy metali

Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę, projektowanie, planowanie i wsparcie na dowolnym etapie wdrożenia. W oparciu o wiedzę oraz doświadczenie naszych pracowników proponujemy wykonanie następujących usług:

  • montażu i instalacji detektorów metali wraz ze sterowaniem i automatyką,
  • przeglądów, konserwacji, remontów i napraw detektorów metali,
  • wymiany części zamiennych i szybkozużywających się,
  • kalibracji detektorów metali,
  • pomiarów natężenia pola elektromagnetycznego.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.