Detektory metali

Produkty

Tunelowy detektor metali DMD

Detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w materiałach sypkich lub drobnicowych transportowanych na przenośnikach taśmowych.
więcej

Tunelowy detektor metali DMG

Wysokoczuła detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w materiałach sypkich lub drobnicowych transportowanych na przenośnikach taśmowych.
więcej

Rurowy detektor metali DMO

Wysokoczuła detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w materiałach sypkich, włóknistych, płynnych lub pastowatych transportowanych w rurociągach.
więcej

Płytowy detektor metali DMP

Detekcja metali żelaznych i nieżelaznych w materiałach sypkich lub drobnicowych o wysokości do 200 mm.
więcej

Separator metali DMR

Detekcja i separacja metali żelaznych i nieżelaznych z materiałów sypkich transportowanych grawitacyjnie.
więcej

Detektor rentgenowski DMX

Detekcja rentgenowska umożliwiająca wykrycie ciał obcych oraz wad produktu.
więcej

Testery do detektorów metali

Kulki testowe do kontroli poprawności działania detektorów metali.
więcej

Przemysłowe detektory metali Magnetix

Nowoczesne, niezawodne i nieskomplikowane w swojej obsłudze wykrywacze metali i detektory rentgenowskie Magnetix znajdują zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Stosowane są między innymi w kopalniach do kontroli urobku skalnego, elektrowniach na ciągach nawęglania, cementowniach, tartakach i zakładach produkcji płyt wiórowych, przetwórniach płodów rolnych oraz w zakładach produkcji spożywczej.

Przemysłowe wykrywacze metali Magnetix wykrywają metale żelazne i nieżelazne w transportowanym produkcie. Zabezpieczają maszyny technologiczne przed uszkodzeniami powodowanymi przez zanieczyszczenia metalowe i zapobiegają przestojom produkcyjnym. Wykrywacze metali służą również do kontroli jakości produktów spożywczych i ochrony konsumentów przed spożyciem niebezpiecznych dla zdrowia kawałków metalu. Wykrywacze metali Magnetix charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością w trudnych warunkach pracy. Niezależnie od tego, czy pracują w chłodni, czy też w kopalni o dużym zapyleniu, zapewniają optymalną czułość detekcji i najwyższy poziom czystości produktu.

Detektory rentgenowskie poza zanieczyszczeniami metalowymi wykrywają również kawałki kości, szkło, ceramikę, kamienie i tworzywa sztuczne o wysokiej gęstości. Pełnią bardzo ważną funkcję związaną z kontrolą produktu spożywczego i spełniają wymagania systemów zarządzania jakością produktów żywnościowych ISO 9001, ISO 22000, HACCP, BRC, IFS. Detektory rentgenowskie charakteryzują się bardzo wysoką precyzją wykrywania ciał obcych i są bezpieczne dla użytkownika.

Jak działają detektory metali?

Badany produkt transportowany na przenośniku taśmowym lub w rurociągu przesyłowym przemieszcza się w tunelu detektora metali. Detektor wytwarza pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości w całym obszarze tunelu transportowego. Pole elektromagnetyczne wytwarzane przez cewkę nadawczą indukuje pewien sygnał w cewce odbiorczej. Znajdujący się w produkcie metal odkształca linie pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez cewkę nadawczą, przez co zmienia amplitudę oraz fazę sygnału indukowanego w cewce odbiorczej. Otrzymany sygnał jest analizowany przez układ elektroniczny detektora i przetwarzany na sygnał wykrycia metalu. Detektor metali wykrywa żelazo i jego stopy w tym stal nierdzewną i stal kwasoodporną oraz metale nieżelazne takie jak aluminium, miedź, mosiądz, cynk, ołów, srebro itp. również wewnątrz opakowania.

Dlaczego warto zainwestować w wykrywacz metalu?

Awaria maszyny technologicznej spowodowana przez zanieczyszczenie metalowe znajdujące się w przetwarzanym produkcie wiąże się z kosztowną naprawą i wymuszonym przestojem produkcyjnym. Każdy przestój niesie za sobą koszty, zarówno bezpośrednie, związane z utraconą produkcją, jak i pośrednie, związane z opóźnieniami w dostawach, utratą zaufania klientów czy nadgodzinami. Nakłady inwestycyjne związane z zakupem detektora metali zwracają się już przy wykryciu pierwszego niepożądanego kawałka metalu, który mógłby spowodować poważną awarię maszyny produkcyjnej.

Koszty, jakie ponoszą firmy zmuszone do wycofywania produktów z obrotu i ewentualne odszkodowania wypłacane za utratę zdrowia konsumentów są ogromne. Oprócz oczywistych kosztów finansowych, firmy ponoszą koszty związane z utratą zaufania klientów i nadszarpniętą reputacją. Instalacja wykrywacza metali i detektora rentgenowskiego w linii produkcyjnej to inwestycja w budowanie marki i bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Wydatek związany z zakupem wykrywacza metali, czy też detektora rentgenowskiego jest nieporównywalnie niższy od kosztów wycofania tyko jednej partii towaru.

Specjalistyczne doradztwo w zakresie przemysłowych detektorów metali

Oferowane przez nas wykrywacze metali i detektory rentgenowskie są każdorazowo dobierane do Państwa potrzeb i wymagań przez zespół doświadczonych inżynierów. Doradzamy w zakresie wyboru odpowiedniego systemu detekcji dla konkretnego przeznaczenia. Dokonujemy przeglądu parametrów procesu technologicznego takich jak wydajność, granulacja materiału, temperatura, wilgotność, zapylenie, atmosfera wybuchowa, agresywne środowisko. Na tej podstawie doradzamy w zakresie wymaganego osprzętu detektora, stopnia ochrony IP i sposobu zabezpieczenia antykorozyjnego. Jeżeli w miejscu zainstalowania detektora występuje strefa zagrożenia wybuchem przeprowadzamy szczegółową analizę ryzyka i dokonujemy oceny zgodności z dyrektywą ATEX.

Doradzamy również w zakresie prawidłowej eksploatacji wykrywaczy metali i detektorów rentgenowskich oraz szkolimy personel obsługi. Przekazujemy niezbędne informacje dotyczące oddziaływania pól elektromagnetycznych i promieniowania rentgenowskiego i pomagamy wyznaczyć strefy bezpieczne. Nie zapominamy o najważniejszej rzeczy, czyli czułości detekcji. Podpowiadamy jak najlepiej ustawić detektor, żeby osiągnąć maksymalny poziom czystości produktu.

Kompleksowa oferta przemysłowych wykrywaczy metali

Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę, projektowanie, planowanie i wsparcie na dowolnym etapie wdrożenia wykrywacza metali i detektora rentgenowskiego. W oparciu o wiedzę oraz doświadczenie naszych pracowników proponujemy wykonanie następujących usług:

  • montażu i instalacji wykrywaczy metali oraz detektorów rentgenowskich wraz ze sterowaniem i automatyką,
  • przeglądów, konserwacji, remontów i napraw wykrywaczy metali oraz detektorów rentgenowskich,
  • wymiany części zamiennych i szybkozużywających się,
  • kalibracji wykrywaczy metali i detektorów rentgenowskich,
  • pomiarów natężenia pola elektromagnetycznego przy użyciu teslomierza renomowanej firmy BELL.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.