Rekuperator magnetyczny RM

Produkty

Rekuperator magnetyczny RM

Rekuperator magnetyczny (RM)

Rekuperator magnetyczny typu RM (oddzielacz magnetyczny) jest przeznaczony do automatycznego oddzielania ferromagnetyków od substancji płynnych. Urządzenie znajduje zastosowanie w układach oczyszczania cieczy ciężkiej w kopalniach węglowych, gdzie odzyskuje cenny magnetyt.

Oddzielacz magnetyczny RM jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się wysoką skutecznością separacji ferromagnetyków. Zastosowane w bębnie magnetycznym magnesy ferrytowe lub magnesy neodymowe posiadają wysoką koercję, dzięki czemu trudno je rozmagnesować. Sprawia to, że rekuperator jest bardzo trwały i wydajny.

Właściwości rekuperatora magnetycznego Magnetix

 • Indywidualne wykonanie rekuperatora magnetycznego dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.
 • Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy ciągłej 24/7 w trudnych warunkach.
 • Wysoka skuteczność odzysku magnetytu w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.
 • Bęben magnetyczny ferrytowy lub bęben neodymowy o wysokiej indukcji magnetycznej.
 • Materiał magnetyczny o wysokiej koercji.
 • Szerokość robocza rekuperatora do 3000 mm.
 • Średnica bębna magnetycznego do 1200 mm.
 • Wanna rekuperatora wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
 • Napęd bębna - motoreduktor walcowo-stożkowy NORD lub SEW. Inny producent na życzenie.
 • Osprzęt renomowanych producentów.

Zastosowania rekuperatorów magnetycznych

 • Odzysk magnetytu w zakładach mechanicznej przeróbki węgla.
 • Odzysk magnetytu lub żelazokrzemu w obiegach ciężkiego szlamu.
 • Wzbogacanie rud żelaza (magnetyt, pirotyn lub inne substancje żelazomagnetyczne).
 • Oczyszczanie i przetwarzanie rud zanieczyszczonych substancjami żelazomagnetycznymi.

Rekuperator magnetyczny podczas pracy

Warianty wykonania rekuperatora magnetycznego

 • Oddzielacz magnetyczny typu RM-F
  Wyposażony w bęben magnetyczny ferrytowy o średnim natężeniu pola magnetycznego.
 • Oddzielacz magnetyczny typu RM-N
  Wyposażony w bęben magnetyczny neodymowy o wysokim natężeniu pola magnetycznego.
 • Oddzielacz z wanną współbieżną
  Kierunek przepływu nadawy zgodny z kierunkiem obrotów bęna.
 • Oddzielacz z wanną przeciwbieżną
  Kierunek przepływu nadawy przeciwny do kierunku obrotów bęna.

Zasada działania rekuperatora magnetycznego

Zanieczyszczona ciecz podawana jest rurociągiem do wanny rekuperatora. Wewnątrz wanny umieszczony jest bęben magnetyczny, który posiada magnesy trwałe umieszczone pod jego płaszczem w dolnej części bębna. Magnesy generują silne pole magnetyczne, które przyciąga drobne zawiesinowe cząstki żelazne do powierzchni bębna. Wraz z obrotem bębna cząstki te "przeskakują" w polu magnetycznym od bieguna do bieguna w efekcie czego następuje oddzielenie części magnetycznych od niemagnetycznych. Specjalnie skonstruowany skrobak odrywa wyłapane ferromagnetyki od powierzchni bębna i kieruje je do rynny zsypowej. Oczyszczona ciecz kierowana jest przelewem do wylotu. Rekuperatory produkowane są w wersji współbieżnej i przeciwbieżnej. W wersji współbieżnej kierunek przepływu nadawy jest zgodny z kierunkiem obrotów bębna. W wersji przeciwbieżnej kierunek przepływu nadawy jest przeciwny do kierunku obrotów bębna.

Dlaczego warto wybrać nasze rekuperatory magnetyczne?

Rekuperatory magnetyczne produkowane przez Magnetix występują w kilku wariantach wykonania i są wyposażone w wysokoindukcyjne układy magnetyczne wykonane z magnesów neodymowych. Rekuperatory magnetyczne występują w rozmiarach średnic do 1200 mm i szerokościach roboczych do 3000 mm, dostosowanych do wydajności oraz warunków instalacji. Do produkcji układów magnetycznych instalowanych w rekuperatorach opracowana została innowacyjna technologia cięcia strumieniem wody magnesów oraz jarzm, dzięki której uzyskano bardzo wysoką precyzję montażu magnesów, a co za tym idzie dużą moc emitowanego pola magnetycznego. Korpus oraz obrotowy bęben magnetyczny rekuperatora w całości wykonane są z wysokogatunkowej stali austenitycznej spawanej technologią laserową, co zapewnia wysoką jakość wykonania oraz długą żywotność. Firma nasza realizuje także kompleksowe remonty rekuperatorów magnetycznych obcej produkcji.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.