Separatory metali nieżelaznych

Produkty

Separator metali nieżelaznych SWP-12B

Separacja puszek aluminiowych i innych większych metali nieżelaznych z materiałów odpadowych.
więcej

Separator metali nieżelaznych SWP-26B

Separacja metali nieżelaznych o wielkości ziarna powyżej 1 mm od materiałów sypkich lub rozdrobnionych.
więcej

Separator stali nierdzewnej SNS

Separacja stali nierdzewnej od materiałów sypkich lub rozdrobnionych.
więcej

Separatory metali nieżelaznych Magnetix

Separatory wiroprądowe Magnetix odzyskują z wysoką skutecznością cenne metale nieżelazne podczas procesu sortowania odpadów komunalnych, waloryzacji żużli ze spalarni odpadów, utylizacji samochodów i sprzętu gospodarstwa domowego, czy też recyklingu odpadów elektronicznych. Separatory metali nieżelaznych oczyszczają surowce wtórne takie jak tworzywa sztuczne i szkło. Stosowane są również do separacji metali nieżelaznych z paliw alternatywnych RDF. Separatory metali Magnetix cechuje wysoki poziom odzysku przy stosunkowo niskim zużyciu energii.

Separatory metali nieżelaznych w zależności od liczby biegunów w rotorze magnetycznym i prędkości obrotowej rotora dzielą się na:

  • separatory wiroprądowe serii SWP-12B (12 biegunów 2000 obr./min)
  • separatory wiroprądowe serii SWP-18B (18 biegunów 3000 obr./min)
  • separatory wiroprądowe serii SWP-26B (26 biegunów 4000 obr./min)
  • separatory wiroprądowe serii SWP-36B (36 biegunów 4000 obr./min)


Jak działają separatory metali nieżelaznych?

Działanie separatorów metali nieżelaznych jest oparte na zasadzie indukcji magnetycznej. Obracający się z dużą prędkością rotor magnetyczny wytwarza zmienne pole magnetyczne o wysokiej częstotliwości, które indukuje silne prądy wirowe w metalach. Na skutek przepływu prądu w metalach nieżelaznych powstaje wtórne pole magnetyczne przeciwstawiające się polu magnetycznemu rotora. Wzajemne oddziaływanie tych pól prowadzi do powstania siły odpychającej Lorentza, która przeciwdziała sile ciężkości. Wypadkowa siła powoduje wypchnięcie metalu na zewnątrz strumienia transportowanego materiału. W ten sposób oddzielane jest aluminium, miedź, magnez, cynk, srebro i inne cenne metale kolorowe.

Dlaczego warto zainwestować w separator metali nieżelaznych?

Wraz ze wzrostem świadomości projektantów, dostawców technologii i kierowników zakładów instalacja separatora metali nieżelaznych w nowoczesnych zakładach przetwarzania odpadów stała się oczywistością. Gwałtowny wzrost wartości surowców w ostatnich latach spowodował, że nakłady inwestycyjne związane z zakupem separatora metali nieżelaznych zwracają się po kilku miesiącach pracy.  Nadal jest jednak wiele do zrobienia. Najcenniejsze z punktu widzenia odzysku cennych metali wydają się być hałdy pogórnicze i przeróbcze. Bardzo dużo cennych metali kolorowych jest również traconych wskutek niewłaściwie prowadzonych procesów recyklingowych. Stosowane są również energochłonne i obciążające środowisko technologie - separacja na mokro. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzą separatory metali nieżelaznych Magnetix, które charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością i niskim zużyciem energii.

Specjalistyczne doradztwo w zakresie separatorów metali nieżelaznych

Oferowane przez nas separatory metali nieżelaznych są każdorazowo dobierane do Państwa potrzeb i wymagań przez zespół doświadczonych inżynierów. Doradzamy w zakresie wyboru odpowiedniego systemu separacji dla konkretnego przeznaczenia. Dokonujemy przeglądu parametrów procesu technologicznego takich jak wydajność, granulacja materiału, wielkość zanieczyszczeń metalowych lub metali, które chcemy odzyskać. Na tej podstawie dobieramy optymalną ilość biegunów magnetycznych w rotorze i prędkość obrotową rotora. Analizujemy wskazane przez klienta miejsce montażu separatora i dobieramy optymalny sposób podawania materiału na separator.

Doradzamy również w zakresie prawidłowej eksploatacji separatora metali nieżelaznych i szkolimy personel obsługi. Przekazujemy niezbędne informacje dotyczące oddziaływania pól elektromagnetycznych i pomagamy wyznaczyć strefy bezpieczne. Nie zapominamy o najważniejszej rzeczy, czyli skuteczności separacji. Podpowiadamy jak najlepiej ustawić separator metali nieżelaznych, żeby osiągnąć maksymalny poziom czystości surowca, czy też wysoki stopień odzysku cennych metali kolorowych.

Film z separatorem metali nieżelaznych

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.