Przenośnik magnetyczny (TM)

Produkty

Przenośnik magnetyczny (TM)

Transporter magnetyczny (TM)

Przenośnik magnetyczny typu TM jest przeznaczony do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Przenośnik magnetyczny ogranicza do minimum miejsce zajmowane przez linię produkcyjną i usprawnia komunikację na terenie zakładu. Przenośnik magnetyczny umożliwia również przenoszenie zaolejonego i ostrokrawędzistego złomu.

Przenośnik magnetyczny jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się wysoką wydajnością przenoszenia ładunków. Zastosowane w przenośniku magnesy neodymowe posiadają wysoką koercję, dzięki czemu trudno je rozmagnesować. Sprawia to, że przenośnik magnetyczny jest bardzo trwały.

Właściwości przenośnika magnetycznego Magnetix

 • Indywidualne wykonanie przenośnika magnetycznego.
 • Wysoka trwałość w porównaniu z tradycyjnymi metodami transportu.
 • Adaptacja do specyficznych warunków pracy.
 • Niskie koszty eksploatacji - magnes nie zużywa energii elektrycznej.
 • Możliwość połączenia z automatyką przemysłową.
 • Osprzęt renomowanych producentów.

Obszary zastosowań przenośnika magnetycznego

 • Automatyczny odbiór stalowych odpadów spod pras i wykrojników.
 • Transport z pozycjonowaniem produktów i półproduktów.
 • Transport elementów metalowych pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej.
 • Płynna zmiana pozycji w trakcie transportu.

Przenośnik magnetyczny podczas pracy

Warianty wykonania przenośnika magnetycznego

 • Przenośnik magnetyczny ślizgowy typu TMS
  Konstrukcja zamknięta z modułami magnetycznymi zamocowanymi na łańcuchach bezpośrednio pod ślizgiem wykonanym ze stali austenitycznej. Moduły magnetyczne wykonane z wysokoenergetycznych magnesów neodymowych. Strefa zrzutowa wyprofilowana w taki sposób, żeby metal swobodnie opuścił strefę magnetyczną i spadł do kontenera na złom. Szafa sterownicza z przemiennikiem częstotliwości do regulacji prędkości przesuwania modułów magnetycznych.
 • Przenośnik magnetyczny taśmowy typu TMT
  Płyty i bębny magnetyczne wykonane z magnesów ferrytowych. Strefa odpowiednio zredukowanego pola magnetycznego pozwalająca na swobodne opuszczenie przenośnika. Taśma przenośnika wykonana z PVC lub odpornego na zużycie poliuretanu. Ślizg wykonany ze stali austenitycznej. Burty boczne wykonane z prętów ze stali nierdzewnej. Szafa sterownicza z przemiennikiem częstotliwości do regulacji prędkości taśmy.

Filmy z przenośnikiem magnetycznym

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.