Przenośnik magnetyczny TM

Produkty

Przenośnik magnetyczny TM

Przenośnik magnetyczny (TM)

Przenośnik magnetyczny typu TM jest przeznaczony do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Urządzenie ogranicza do minimum miejsce zajmowane przez linię produkcyjną i usprawnia transport wewnątrzzakładowy. Przenośnik magnetyczny umożliwia również przenoszenie zaolejonego i ostrokrawędzistego złomu.

Transporter magnetyczny TM jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się wysoką wydajnością przenoszenia ładunków. Zastosowane w przenośniku magnesy ferrytowe lub neodymowe posiadają wysoką koercję, dzięki czemu trudno je rozmagnesować. Sprawia to, że transporter magnetyczny jest bardzo trwały.

Właściwości przenośnika magnetycznego Magnetix

 • Przenośnik magnetyczny wykonany na wymiar według indywidualnych wymagań.
 • Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy ciągłej 24/7 w trudnych warunkach.
 • Wysoka trwałość w porównaniu z tradycyjnymi metodami transportu.
 • Adaptacja do specyficznych warunków pracy.
 • Niskie koszty eksploatacji - magnesy trwałe nie zużywają energii elektrycznej.
 • Możliwość połączenia z automatyką przemysłową.
 • Osprzęt renomowanych producentów.

Zastosowania przenośnika magnetycznego

 • Automatyczny odbiór stalowych odpadów spod pras i wykrojników.
 • Transport z pozycjonowaniem produktów i półproduktów.
 • Transport elementów metalowych pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej.
 • Płynna zmiana pozycji w trakcie transportu.

Transporter magnetyczny podczas pracy

Warianty wykonania transportera magnetycznego

 • Przenośnik magnetyczny ślizgowy typu TMS
  Konstrukcja zamknięta z modułami magnetycznymi zamocowanymi na łańcuchach bezpośrednio pod ślizgiem wykonanym ze stali austenitycznej. Moduły magnetyczne wykonane z wysokoenergetycznych magnesów neodymowych. Strefa zrzutowa wyprofilowana w taki sposób, żeby metal swobodnie opuścił strefę magnetyczną i spadł do kontenera na złom. Szafa sterownicza z przemiennikiem częstotliwości do regulacji prędkości przesuwania modułów magnetycznych.
 • Przenośnik magnetyczny taśmowy typu TMT
  Płyty i bębny magnetyczne wykonane z magnesów ferrytowych. Strefa odpowiednio zredukowanego pola magnetycznego pozwalająca na swobodne opuszczenie przenośnika. Taśma przenośnika wykonana z PVC lub odpornego na zużycie poliuretanu. Ślizg wykonany ze stali austenitycznej. Burty boczne wykonane z prętów ze stali nierdzewnej. Szafa sterownicza z przemiennikiem częstotliwości do regulacji prędkości taśmy.

Zasada działania przenośnika magnetycznego

Przenośnik magnetyczny jest wyposażony w moduły magnetyczne umieszczone na łańcuchach pod ślizgiem wykonanym ze stali austenitycznej. Po włączeniu zasilania motoreduktor napędza koła zębate, które wprawiają w ruch moduły magnetyczne. Podawane na przenośnik elementy metalowe są przyciągane przez magnesy i przesuwają się po ślizgu, aż do strefy zrzutowej, gdzie odpadają wskutek zaniku pola magnetycznego.

Filmy z przenośnikiem magnetycznym

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.