Produkty
Chwytnik elektromagnetyczny EO
Chwytnik elektromagnetyczny typu EO (elektromagnes podnoszący) jest przeznaczony do przenoszenia surówki hutniczej, wiórów oraz złomu stalowego i żeliwnego. Elektromagnes specjalnej wielobiegunowej konstrukcji jest przystosowany do podnoszenia kręgów blachy w osi pionowej. Chwytnik elektromagnetyczny usprawnia transport wewnętrzny w hutach, stoczniach, odlewniach i zakładach przerobu złomu. Zastosowanie elektromagnesu skraca czas załadunku w portach, terminalach kolejowych i magazynach stali.
Elektromagnes podnoszący EO jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy przerywanej S3 75%. Charakteryzuje się dużą siłą przyciągania, dużym udźwigiem i wysoką wydajnością przenoszenia ładunków. Elektromagnes posiada wysokiej jakości uzwojenie wykonane z taśmy aluminiowej w najwyższej klasie izolacji. Dzięki temu elektromagnes jest odporny na wysokie temperatury i bardzo trwały.
Właściwości chwytników elektromagnetycznych Magnetix
- Indywidualne wykonanie chwytnika elektromagnetycznego dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.
- Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy przerywanej w trudnych warunkach.
- Średnica elektromagnesu do 2000 mm, moc elektromagnesu do 40 kW.
- Udźwig nominalny w zakresie od 500 kg do 75 ton.
- Wysokiej jakości uzwojenie elektromagnesu wykonane z taśmy aluminiowej.
- Izolacja elektromagnesu wykonana w klasie C do 300°C.
- Względny czas włączenia elektromagnesu ED 75%. Czas pełnego cyklu pracy 10 minut.
- Doskonałe właściwości termiczne i optymalne odprowadzenia ciepła z wnętrza elektromagnesu.
- Przenoszenie gorących materiałów o temperaturze do 650°C.
- Regulacja prądu elektromagnesu i siły przyciągania za pomocą cyfrowej przetwornicy AC / DC.
- Skrócony do minimum czas namagnesowania / rozmagnesowania elektromagnesu.
- Wysoka wydajność załadunku w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.
Zastosowania elektromagnesów okrągłych
- Przenoszenie wiórów oraz złomu stalowego i żeliwnego.
- Przenoszenie surówki hutniczej i odlewniczej.
- Podnoszenie odlewów żeliwnych i staliwnych.
- Załadunek kręgów blachy i drutu w osi pionowej.
- Oczyszczanie placów składowych i manewrowych ze złomu stalowego.
- Rozbiórka budynków za pomocą stalowej kuli wyburzeniowej.
Warianty wykonania chwytników okrągłych
- Chwytnik elektromagnetyczny typu EOS
Eektromagnes okrągły z korpusem spawanym wykonany ze stali o wysokiej przenikalności magnetycznej, odpowiednio wytrzymały i łatwy w naprawie. - Chwytnik elektromagnetyczny typu EOR
Elektromagnes okrągły z korpusem odlewanym wykonanym z głęboko użebrowanego odlewu staliwnego o wysokiej żywotności, przeznaczony do ciężkich warunków pracy. - Chwytnik elektromagnetyczny typu EOS-nB
Elektromagnes okrągły budowy wielobiegunowej do kręgów blachy. - Elektromagnes z generatorem elektrohydraulicznym
Przeznaczony do koparek, ładowarek i innych maszyn mobilnych.
Wyposażenie opcjonalne
- Szafa sterownicza przeznaczona do zasilania, sterowania i monitorowania stanów pracy chwytnika.
- Cyfrowa przetwornica AC / DC zapewniająca precyzyjną regulację prądu elektromagnesu, funkcję szybkiego rozładowania obwodu oraz funkcję tippingu.
- Układ awaryjnego podtrzymania zasilania wyposażony w sygnalizację zaniku napięcia i przełączenie na zasilanie awaryjne z zespołu baterii.
- Kablozwijak sprężynowy lub z napędem elektrycznym doprowadzający zasilanie do chwytnika.
- Sterowanie zdalne z pulpitu operatora suwnicy.
- Sterowanie radiowe dla obsługi naziemnej.
- Zawiesia łańcuchowe.
Zasada działania chwytnika elektromagnetycznego
Chwytnik elektromagnetyczny w stanie nienamagnesowanym (odłączony od zasilania) jest opuszczany przez operatora dźwignicy na ładunek. Po podaniu napięcia zasilania z szafy sterowniczej następuje przepływ prądu stałego przez uzwojenie elektromagnesu. Na biegunach magnetycznych chwytnika jest wytwarzane silne pole magnetyczne. Ten stan pracy nazywamy namagnesowaniem. Chwytnik przyciąga ładunek, aż do momentu wyłączenia zasilania przez operatora. Ten stan pracy nazywamy rozmagnesowaniem. Zainstalowana w szafie sterowniczej cyfrowa przetwornica AC / DC odpowiada za funkcję szybkiego rozładowania obwodu i regulację mocy elektromagnesu.
Filmy z elektromagnesem
Dlaczego warto wybrać nasze chwytniki elektromagnetyczne?
Okrągłe chwytniki elektromagnetyczne EO są przeznaczone głównie do podnoszenia i transportu złomu. Ze względu na kształt korpusu świetnie też sprawdzają się przy podnoszeniu kręgów blach i drutu o osi pionowej. W naszej ofercie są dwa warianty wykonania chwytnika: korpus spawany i korpus odlewany do ciężkich warunków pracy. Stosujemy materiały o najwyższej przenikalności magnetycznej i uzwojenia z najwyższą klasą izolacji. Oprócz wysokiej jakości uzwojenia z taśmy aluminiowej, oferujemy także cewki wykonane z miedzi, które zapewniają wyższą moc elektromagnesu przy tej samej średnicy. Miedziane uzwojenie jest najczęściej stosowane przy wielopolowym wykonaniu do podnoszenia ciężkich kręgów blach o osi pionowej. Zapewniamy także wykonanie chwytnika elektromagnetycznego do pracy z materiałem o temperaturze do 650°C. Dzięki zastosowaniu czterokwadrantowego sterowania skróciliśmy do minimum czas magnesowania i rozmagnesowania chwytników, co znacznie skraca czas przeładunku.