Produkty
Chwytak elektromagnetyczny EP
Chwytnik elektromagnetyczny typu EP (elektromagnes podnoszący) jest przeznaczony do przenoszenia odlewów i kęsisk. Elektromagnes prostokątny wyposażony w specjalnie ukształtowane nabiegunniki jest przystosowany do podnoszenia kręgów blachy i drutu w osi poziomej. Chwytnik elektromagnetyczny usprawnia transport wewnętrzny w hutach, stoczniach i odlewniach. Zastosowanie elektromagnesu skraca czas załadunku w portach, terminalach kolejowych i magazynach stali.
Elektromagnes podnoszący EP jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy przerywanej S3 75%. Charakteryzuje się dużą siłą przyciągania, dużym udźwigiem i wysoką wydajnością przenoszenia ładunków. Elektromagnes posiada wysokiej jakości uzwojenie wykonane z taśmy aluminiowej w najwyższej klasie izolacji. Dzięki temu elektromagnes jest odporny na wysokie temperatury i bardzo trwały.
Właściwości chwytaków elektromagnetycznych Magnetix
- Indywidualne wykonanie chwytaka elektromagnetycznego dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.
- Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy przerywanej w trudnych warunkach.
- Udźwig nominalny w zakresie od 500 kg do 30 ton.
- Wysokiej jakości uzwojenie elektromagnesu wykonane z taśmy aluminiowej.
- Izolacja elektromagnesu wykonana w klasie C do 300°C.
- Względny czas włączenia elektromagnesu ED 75%. Czas pełnego cyklu pracy 10 minut.
- Doskonałe właściwości termiczne i optymalne odprowadzenia ciepła z wnętrza elektromagnesu.
- Przenoszenie gorących materiałów o temperaturze do 650°C.
- Regulacja prądu elektromagnesu i siły przyciągania za pomocą cyfrowej przetwornicy AC / DC.
- Skrócony do minimum czas namagnesowania / rozmagnesowania elektromagnesu.
- Wysoka wydajność załadunku w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.
Zastosowania chwytaków elektromagnetycznych
- Przenoszenie pojedynczych arkuszy blachy i blach w paczkach.
- Załadunek kręgów blachy i drutu w osi poziomej.
- Przenoszenie wlewek lanych, kęsisk i kęsów o temperaturze do 650°C.
- Podnoszenie odlewów żeliwnych i staliwnych.
Warianty wykonania chwytnika
- Chwytnik elektromagnetyczny typu EP-1B
Elektromagnes z 1 aktywnym biegunem magnetycznym, przeznaczony do grubych blach i blach w paczkach. - Chwytnik elektromagnetyczny typu EP-2B
Elektromagnes z 2 aktywnymi biegunami magnetycznymi, przeznaczony do kęsisk i pojedynczych profili stalowych. - Chwytnik elektromagnetyczny typu EP-3B
Elektromagnes z 3 aktywnymi biegunami magnetycznymi, przeznaczony do cienkich blach oraz wiązek prętów, rur i innych profili stalowych. - Chwytnik elektromagnetyczny typu EP-V
Elektromagnes ze specjalnie ukształtowanymi nabiegunnikami przeznaczony do kręgów blachy.
Wyposażenie opcjonalne
- Szafa sterownicza przeznaczona do zasilania, sterowania i monitorowania stanów pracy chwytnika.
- Cyfrowa przetwornica AC / DC zapewniająca precyzyjną regulację prądu elektromagnesu, funkcję szybkiego rozładowania obwodu oraz funkcję tippingu.
- Układ awaryjnego podtrzymania zasilania wyposażony w sygnalizację zaniku napięcia i przełączenie na zasilanie awaryjne z zespołu baterii.
- Kablozwijak sprężynowy lub z napędem elektrycznym doprowadzający zasilanie do chwytnika.
- Sterowanie zdalne z pulpitu operatora suwnicy.
- Sterowanie radiowe dla obsługi naziemnej.
- Zawiesia łańcuchowe.
Zasada działania chwytaka elektromagnetycznego
Chwytak elektromagnetyczny w stanie nienamagnesowanym (odłączony od zasilania) jest opuszczany przez operatora dźwignicy na ładunek. Po podaniu napięcia zasilania z szafy sterowniczej następuje przepływ prądu stałego przez uzwojenie elektromagnesu. Na biegunach magnetycznych chwytaka jest wytwarzane silne pole magnetyczne. Ten stan pracy nazywamy namagnesowaniem. Chwytak przyciąga ładunek, aż do momentu wyłączenia zasilania przez operatora. Ten stan pracy nazywamy rozmagnesowaniem. Zainstalowana w szafie sterowniczej cyfrowa przetwornica AC / DC odpowiada za funkcję szybkiego rozładowania obwodu i regulację mocy elektromagnesu. Funkcja Tippingu umożliwia szybką kompletację indywidualnego zamówienia klienta np. poprzez podniesienie tylko jednej blachy z całej paczki i dostarczenie jej w żądane miejsce załadunku.
Dlaczego warto wybrać nasze chwytaki elektromagnetyczne?
Prostokątne chwytaki elektromagnetyczne EP są przeznaczone głównie do podnoszenia i transportu dłuższych elementów, takich jak: blachy, slaby, kęsiska i kształtowniki. W wykonaniu z nabiegunnikami są niezawodne przy transporcie kręgów blachy i drutu o osi poziomej. W zależności od podnoszonego materiału, wykonujemy chwytaki elektromagnetyczne jedno, dwu i trzybiegunowe. Taka konstrukcja pozwala na optymalny zasięg pola i uzyskanie siły podnoszenia dla obsługiwanego asortymentu. Stosujemy materiały o najwyższej przenikalności magnetycznej i uzwojenia z najwyższą klasą izolacji. Zapewniamy także wykonanie chwytników elektromagnetycznych do pracy z materiałem o temperaturze do 650°C. Dzięki zastosowaniu czterokwadrantowego sterowania skróciliśmy do minimum czas magnesowania i rozmagnesowania chwytników, co znacznie skraca czas przeładunku.