Produkty
Rurowy detektor metali DMO
Rurowy detektor metali typu DMO jest przeznaczony do wykrywania z najwyższą precyzją metali żelaznych oraz nieżelaznych w materiałach sypkich, włóknistych, płynnych lub pastowatych transportowanych w rurociągach. Detektor metali znajduje zastosowanie w systemach transportu grawitacyjnego, pneumatycznego oraz ciśnieniowego. Urządzenie zabezpiecza maszyny technologiczne przed uszkodzeniami powodowanymi przez zanieczyszczenia metalowe, zapobiega przestojom produkcyjnym i zapewnia wysoką jakość produktu.
Rurowy wykrywacz metali DMO jest niezawodny, nieskomplikowany w obsłudze i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się najwyższą czułością detekcji metali w całym obszarze tunelu transportowego. Wykrywacz metali spełnia wymagania systemów zarządzania jakością produktów żywnościowych ISO 9001, ISO 22000, HACCP, BRC, IFS.
Właściwości rurowych detektorów metali Magnetix
- Indywidualne wykonanie rurowego detektora metali dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.
- Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy ciągłej 24/7 w trudnych warunkach.
- Wysokoczuła detekcja metali żelaznych i nieżelaznych oraz stali nierdzewnej.
- Najnowocześniejsza technologia cyfrowego przetwarzania sygnału DSP.
- Brak martwych stref - wysoka czułość w całym obszarze tunelu transportowego.
- Możliwość adaptacji do wszystkich rodzajów rurociągów.
- Średnica otworu wlotowego w zakresie do 600 mm.
- Wykonanie higieniczne z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością (atest FDA).
- Wysoka odporność na wibracje, wstrząsy i wahania temperatury.
- Temperatura pracy do 80°C.
- Intuicyjna obsługa za pomocą klawiatury membranowej lub ekranu dotykowego.
- Elektroniczna regulacja czułości detektora metali.
- Automatyczny tryb uczenia (Auto-Set) do kompensacji przewodnictwa właściwego produktów i wpływu otoczenia.
- Pamięć dla 300 różnych produktów.
- Audit kontrolny zgodnie z wymaganiami systemów HACCP, IFS, BRC.
- Rejestr zdarzeń z zegarem czasu rzeczywistego RTC z podtrzymaniem zasilania.
- Transmisja danych z detektora i połączenie z siecią firmową.
- Zdalna obsługa, diagnostyka i centralne zarządzanie danymi.
Zastosowania rurowych wykrywaczy metalu
- Detekcja metali w pylistych produktach spożywczych (cukier, kawa, mąka, przyprawy, mleko w proszku, bułka tarta itp.)
- Wykrywanie metalu w drobnoziarnistych produktach spożywczych (płatki, makarony, frytki, popcorn, ziarna, orzechy itp.)
- Badanie płynnych i pastowatych produktów (dżemy, czekolada, zupy, musztarda, ketchup, sosy, sery miękkie, sery topione).
- Inspekcja składników produktów farmaceutycznych.
- Detekcja metali w przemiałach i granulatach tworzyw sztucznych - ochrona wytłaczarek i kalandrów.
- Wykrywanie metalu w mączkach wapiennych i mieszankach budowlanych.
- Kontrola sypkich lub granulowanych nawozów sztucznych i mineralnych.
Rurowy wykrywacz metalu DMO ma szerokie zastosowanie w przemyśle, zapewnia najwyższą czułość detekcji zanieczyszczeń metalowych i gwarantuje czystość przetwarzanego produktu.
Warianty wykonania rurowych wykrywaczy metalu
- Detektor metalu typu DMO-IP66 / 69K
Wykonanie umożliwiające czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem. - Detektor metalu typu DMO-DUO
Wielozakresowa częstotliwość wyszukiwania do kontroli trudnych produktów. - Detektor budowy przeciwwybuchowej typu DMO-EX
Wykonany zgodnie z dyrektywą ATEX i certyfikowany przez Ośrodek Badań i Certyfikacji.
Wyposażenie opcjonalne
- Jednostki separujące - odrzutniki klapowe lub leje obrotowe.
- Sygnalizatory wizualne i akustyczne.
Zasada działania detektora metali DMO
Badany produkt przemieszcza się przez tunel detektora metali. Detektor wytwarza pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości w całym obszarze tunelu transportowego - brak martwych stref. Pole elektromagnetyczne wytwarzane przez cewkę nadawczą indukuje pewien sygnał w cewce odbiorczej. Znajdujący się w produkcie metal odkształca linie pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez cewkę nadawczą, przez co zmienia amplitudę oraz fazę sygnału indukowanego w cewce odbiorczej. Otrzymany sygnał jest analizowany przez układ elektroniczny detektora i przetwarzany na sygnał wykrycia metalu. Detektor metali wykrywa żelazo i jego stopy w tym stal nierdzewną i stal kwasoodporną oraz metale nieżelazne takie jak aluminium, miedź, mosiądz, cynk, ołów, srebro itp. Czułość detektora jest regulowana za pomocą cyfrowego sterownika.
Dlaczego warto wybrać nasze rurowe detekory metali?
Rurowe detektory metali DMO mogą pracować w pozycji poziomej lub pionowej, zależnie od aplikacji Użytkownika. Detektory są dostępne ze średnicami od 30 do 600 mm, co pozwala na dostosowanie do większości istniejących systemów transportu grawitacyjnego lub ciśnieniowego. Dzięki niedzielonej konstrukcji (monoblok) posiadają krótką strefę wolną od metali, co przyczynia się do oszczędności czasu i miejsca zabudowy na istniejącej instalacji. Detektory DMO mogą pracować z prostymi sterownikami typu PRIMUS w branży tworzyw sztucznych luz z zaawansowanymi sterownikami typu GENIUS lub INTUITY w branży spożywczej i farmaceutycznej. Detektory DMO mogą pracować także w innych branżach, a nawet w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX).
Zaawansowane sterowniki z wielozakresową częstotliwością wyszukiwania (technologia DUO) umożliwiają uzyskanie optymalnej czułości wykrywania i osiągnięcia najwyższej czystości produktu. Dotykowy wyświetlacz z wizualizacją produktu i zachodzących procesów umożliwia prostą obsługę i oszczędność czasu przez szybkie ustawienia parametrów detektora. Program kontroli jakości odpowiada standardom IFS, BRC, HAACP i ISO 22000. Rurowe detektory DMO mogą być wyposażone w interfejsy umożliwiające komunikację w sieciach technologicznych. Pozwala to na oszczędność czasu poprzez komunikację z indywidualnym urządzeniem i monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym. Fabryczne certyfikaty i atesty, które na życzenie otrzymuje Klient, to solidne argumenty podczas wewnętrznych i zewnętrznych audytów.