Produkty
Separator stali nierdzewnej SNS
Separator stali nierdzewnej typu SNS jest przeznaczony do automatycznego oddzielania stali stopowych z materiałów sypkich lub rozdrobnionych.
Separator stali stopowych SNS jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się najwyższą skutecznością separacji stali nierdzewnej. Zastosowane w wysoko indukcyjnym bębnie magnetycznym silne magnesy neodymowe posiadają wysoką koercję, dzięki czemu trudno je rozmagnesować. Sprawia to, że separator jest bardzo trwały.
Właściwości separatorów stali nierdzewnej Magnetix
- Indywidualne wykonanie separatora dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.
- Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy ciągłej 24/7 w trudnych warunkach.
- Szerokość robocza separatora do 2000 mm.
- Wysoko indukcyjny bęben magnetyczny wykonany z silnych magnesów neodymowych.
- Regulacja parametrów pracy za pomocą przemienników częstotliwości.
- Taśma transportowa z falbaną boczną o zwiększonej wytrzymałości.
- Osprzęt renomowanych producentów.
Zastosowania sorterów stali stopowych
- Recykling odpadów elektronicznych (E-odpady).
- Separacja stali nierdzewnej w procesie recyklingu tworzyw sztucznych.
- Utylizacja samochodów i sprzętu gospodarstwa domowego.
- Usuwanie stali nierdzewnej ze stłuczki szklanej.
Warianty wykonania sortera stali nierdzewnej
- Separator typu SNS 15
Wyposażony w bęben wysokoindukcyjny o średnicy 150 mm do separacji metali < 10 mm. - Separator typu SNS 25
Wyposażony w bęben wysokoindukcyjny o średnicy 250 mm do separacji metali od 10 do 50 mm. - Separator typu SNS 40
Wyposażony w bęben wysokoindukcyjny o średnicy 400 mm do separacji metali > 50 mm.
Zasada działania separatora stali nierdzewnej
Materiał przeznaczony do separacji jest podawany na przenośnik taśmowy separatora w sposób ciągły i równomierny za pomocą podajnika wibracyjnego. Przenośnik taśmowy jest wyposażony w wysoko indukcyjny bęben magnetyczny, który wytwarza bardzo silne pole magnetyczne. Słabo magnetyczne kawałki stali nierdzewnej są wychwytywane przez pole magnetyczne i przytrzymywane na taśmie przenośnika, podczas gdy obojętny magnetycznie materiał spada swobodnie z przenośnika. Kawałki stali nierdzewnej odpadają od taśmy w miejscu, w którym taśma przestaje przylegać do bębna, pod wpływem siły ciężkości lub przy pomocy zabieraków znajdujących się na taśmie. Działanie separatora dodatkowo wspomaga regulowany rozdzielacz umieszczony pod bębnem.
Dlaczego stal nierdzewna staje się magnetyczna?
Niektóre stopy stali nierdzewnej są słabo magnetyczne lub stają się słabo magnetyczne na krótki czas w wyniku zmian w mikrostrukturze stali powstałych w trakcie rozdrabniania materiału. Dzieje się tak wskutek przekształcania fazy austenitycznej w martenzyt, który jest ferromagnetyczny. Zjawisko to w znacznym stopniu zależy od składu chemicznego stali w szczególności od udziału pierwiastków stabilizujących fazę austenityczną. Na pozaginanych i postrzępionych kawałkach stali nierdzewnych pojawia się rdza świadcząca o zmianie mikrostruktury stali. W ten sposób kawałki stali nierdzewnej stają się słabo magnetyczne i mogą zostać przyciągnięte przez bardzo silne pole wytwarzane przez wysoko indukcyjny bęben magnetyczny.
Dlaczego warto wybrać nasze separatory stali nierdzewnej?
Separatory stali nierdzewnej produkowane przez Magnetix występują w kilku wariantach wykonania i są wyposażone w wysoko indukcyjne układy magnetyczne wykonane z magnesów neodymowych. Separatory występują w rozmiarach średnic do 500 mm i szerokościach roboczych do 2000 mm, dostosowanych do wydajności oraz warunków instalacji. Do produkcji układów magnetycznych instalowanych w separatorach opracowana została innowacyjna technologia cięcia strumieniem wody magnesów oraz jarzm, dzięki której uzyskano bardzo wysoką precyzję montażu magnesów, a co za tym idzie dużą moc emitowanego pola magnetycznego. Konstrukcja urządzenia ma wiele zalet: wysokie natężenie pola magnetycznego, wysoka odporność na ścieranie, solidna konstrukcja, duży zakres granulacji (1 mm - 150 mm) duże przepustowości, minimalne wymagania konserwacyjne, dobre możliwości optymalizacji dzięki różnorodności opcji ustawień i modułowej budowie.