Separator stali nierdzewnej SNS

Produkty

Separator stali nierdzewnej SNS

Separator stali nierdzewnej typu SNS jest przeznaczony do automatycznego oddzielania stali nierdzewnych z materiałów sypkich lub rozdrobnionych.

Separator wysokoindukcyjny SNS jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się najwyższą skutecznością separacji stali nierdzewnej. Zastosowane w wysokoindukcyjnym bębnie magnetycznym silne magnesy neodymowe posiadają wysoką koercję, dzięki czemu trudno je rozmagnesować. Sprawia to, że separator jest bardzo trwały.

Właściwości separatora stali nierdzewnej

 • Indywidualne wykonanie separatora metali nieżelaznych dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.
 • Solidna i wytrzymała konstrukcja przystosowana do pracy ciągłej 24/7 w trudnych warunkach.
 • Szerokość robocza separatora do 2000 mm.
 • Wysokoindukcyjny bęben magnetyczny zbudowany z silnych magnesów neodymowych.
 • Regulacja parametrów pracy za pomocą przemienników częstotliwości.
 • Taśma transportowa z falbaną boczną o zwiększonej wytrzymałości.
 • Osprzęt renomowanych producentów.

Zastosowania separatora wysokoindukcyjnego

 • Recykling odpadów elektronicznych (E-odpady).
 • Separacja stali nierdzewnej w procesie recyklingu tworzyw sztucznych.
 • Utylizacja samochodów i sprzętu gospodarstwa domowego.
 • Usuwanie stali nierdzewnej ze stłuczki szklanej.


 

Separator stali nierdzewnej podczas pracy

Zasada działania separatora stali nierdzewnej

Transportowany materiał jest podawany na separator w sposób ciągły i równomierny za pomocą podajnika wibracyjnego. Przenośnik taśmowy separatora jest wyposażony w wysoko indukcyjny bęben magnetyczny, który wytwarza bardzo silne pole magnetyczne. Słabo magnetyczne kawałki stali nierdzewnej są przyciągane przez bęben i obracają się wraz z nim, aż do miejsca, w którym taśma przestaje do niego przylegać, gdzie odpadają wskutek zaniku pola magnetycznego. Natomiast obojętny magnetycznie materiał przesypuje się swobodnie i opuszcza separator magnetyczny. W odrywaniu kawałków stalowych od bębna magncznego pomagają zabieraki, w które jest wyposażona taśma separatora. Działanie separatora dodatkowo wspomaga regulowany rozdzielacz.

Dlaczego stal nierdzewna staje się magnetyczna?

Niektóre stopy stali nierdzewnej są słabo magnetyczne lub stają się słabo magnetyczne na krótki czas w wyniku zmian w mikrostrukturze stali powstałych w trakcie rozdrabniania materiału. Dzieje się tak wskutek przekształcania fazy austenitycznej w martenzyt, który jest ferromagnetyczny. Zjawisko to w znacznym stopniu zależy od składu chemicznego stali w szczególności od udziału pierwiastków stabilizujących fazę austenityczną. Na pozaginanych i postrzępionych kawałkach stali nierdzewnych pojawia się rdza świadcząca o zmianie mikrostruktury stali. W ten sposób kawałki stali nierdzewnej stają się słabo magnetyczne i mogą zostać przyciągnięte przez bardzo silne pole wytwarzane przez wysoko indukcyjny bęben magnetyczny.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.