Produkty
Zespół elektromagnesów
Zespół elektromagnesów (chwytników) jest przeznaczony do przenoszenia długich blach, wiązek prętów, rur i innych profili stalowych o długości do 18 m. Elektromagnesy zawieszone na odpowiednio długiej trawersie umożliwiają przenoszenie mało sztywnych materiałów charakteryzujących się dużym współczynnikiem ugięcia takich jak cienkie blachy, pręty zbrojeniowe itp. Elektromagnesy usprawniają transport wewnętrzny i skracają czas załadunku w hutach, stoczniach, portach, terminalach kolejowych i magazynach stali.
Elektromagnesy są niezawodne, bardzo wytrzymałe i przystosowane do pracy przerywanej S3 75%. Charakteryzują się dużą siłą przyciągania, dużym udźwigiem i wysoką wydajnością przenoszenia ładunków. Elektromagnesy posiadają wysokiej jakości uzwojenia wykonane z taśmy aluminiowej w najwyższej klasie izolacji. Dzięki temu są odporne na wysokie temperatury i bardzo trwałe.
Właściwości elektromagnesów Magnetix
- Indywidualne wykonanie trawersy magnetycznej.
- Długość trawersy magnetycznej do 12 m.
- Moc zespołu elektromagnesów do 50 kW.
- Wysokiej jakości uzwojenie elektromagnesów wykonane z taśmy aluminiowej w klasie izolacji C do 300°C.
- Względny czas włączenia elektromagnesu 75%. Czas pełnego cyklu pracy 10 minut.
- Doskonałe właściwości termiczne i optymalne odprowadzenia ciepła z wnętrza elektromagnesów.
- Możliwość transportu gorących materiałów do temperatury 650°C.
- Regulacja prądu elektromagnesów i siły przyciągania za pomocą cyfrowej przetwornicy AC / DC.
- Skrócony do minimum czas namagnesowania / rozmagnesowania zespołu elektromagnesów.
- Wysoka wydajność przeładunku w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.
- Trawersa wykonana na zamówienie - dopasowana do potrzeb i wymagań klienta.
- Układy zasilania i sterowania zintegrowane z suwnicą.
Obszary zastosowań zespołu elektromagnesów
- Przenoszenie pojedynczych blach i blach w paczkach o długości do 12 m.
- Przenoszenie wiązek prętów, rur, kątowników i innych profili stalowych o długości do 18 m.
- Selektywne podnoszenie blach i profili przyspieszające kompletację zamówienia i przygotowanie towaru do wysyłki.
- Pionowe składowanie arkuszy blachy zwiększające pojemność magazynów stali.
- Przenoszenie blachy trapezowej i innych materiałów konstrukcyjnych.
- Przenoszenie szyn kolejowych i innych długich elementów.
Warianty wykonania zestawu elektromagnesów
- Elektromagnesy na trawersie belkowej o stałym rozstawie - umożliwiają podnoszenie jednego typu wyrobu stalowego.
- Elektromagnesy na trawersie belkowej o zmiennym rozstawie - umożliwiają podnoszenie zróżnicowanych wyrobów stalowych o różnym układzie punktów podwieszenia.
- Trawersy elektromagnetyczne teleskopowe z wysięgnikami wysuwanymi za pomocą siłowników hydraulicznych - umożliwiają podnoszenie zróżnicowanych wyrobów stalowych o dowolnej długości bez konieczności ręcznego przewieszania elektromagnesów.
Dodatkowy osprzęt zestawu elektromagnesów:
- Szafa sterownicza przeznaczona do zasilania, sterowania i monitorowania stanów pracy zespołu elektromagnesów.
- Cyfrowa przetwornica AC / DC zapewniająca precyzyjną regulację prądu elektromagnesów, funkcję szybkiego rozładowania obwodu oraz funkcję tippingu.
- Układ awaryjnego podtrzymania zasilania wyposażony w sygnalizację zaniku napięcia i przełączenie na zasilanie awaryjne z zespołu
baterii. - Kablozwijak sprężynowy lub z napędem elektrycznym doprowadzający zasilanie do zespołu elektromagnesów.
- Sterowanie zdalne z pulpitu operatora suwnicy.
- Sterowanie radiowe dla obsługi naziemnej.
- Zawiesia łańcuchowe.