Adres: ul. Poznańska 9, Cierpice, 87-103 Toruń 5, woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 8792669093

 • ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Separator elektromagnetyczny taśmowy typu SNK jest przeznaczony do automatycznego oddzielania żelaza od materiałów sypkich transportowanych na przenośnikach taśmowych lub podajnikach wibracyjnych.

Separator magnetyczny taśmowy typu STM jest przeznaczony do automatycznego oddzielania żelaza od materiałów sypkich transportowanych na przenośnikach taśmowych lub podajnikach wibracyjnych.

Blok magnetyczny typu PMT jest przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń żelaznych z materiałów sypkich transportowanych na przenośnikach taśmowych lub podajnikach wibracyjnych.

Separator wiroprądowy (ang. eddy current separator) typu SWP jest przeznaczony do automatycznego oddzielania metali nieżelaznych z materiałów sypkich lub rozdrobnionych.

Bęben magnetyczny (rolka magnetyczna) typu BM jest przeznaczony do automatycznego oddzielania żelaza od materiałów sypkich transportowanych na przenośnikach taśmowych.

 
 

Magnetyczne separatory metali

– szeroki wybór produktów, zaprojektowanych do separacji metali w instalacjach przemysłowych. Polskie separatory metali Magnetix znajdują zastosowanie w takich branżach jak górnictwo, energetyka, chemia, recykling oraz produkcja spożywcza. Separatory magnetyczne przeznaczone są do instalacji na przenośnikach taśmowych, zsypach oraz rurowych systemach transportu pneumatycznego.

W ofercie producenta znajdują się takie separatory magnetyczne metali jak:

- taśmowe separatory magnetyczne do instalacji nad przenośnikami taśmowymi,

- elektromagnetyczne separatory metali przeznaczone do separacji metali z przenośników i zsuwni,

- rolki i bębny magnetyczne do instalacji w przenośnikach i zsypach,

- płyty magnetyczne przeznaczone do separacji metali na różnego typu przenośnikach i zsypach,

- separatory stożkowe (separatory rurowe) do separacji metali w instalacjach rurowych,

- sita i ruszty magnetyczne do instalacji w zsypach i koszach zasypowych,

- filtry magnetyczne do separacji metali w rurociągach,

- separatory wiroprądowe przeznaczone do separacji aluminium i miedzi,

- separatory metali nieżelaznych,

- wysokoidukcyjne neodymowe bębny magnetyczne przeznaczone do separacji stali nierdzewnej.

Magnetyczne i elektromagnetyczne separatory MAGNETIX są produktami najwyższej, europejskiej jakości, przystosowanymi do pracy ciągłej w instalacjach przemysłowych. Najwyższa jakość separatorów metali uzyskana została przez wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas kompleksowych realizacji na obiektach przemysłowych. Realizacja wszystkich etapów produkcji, od projektowania, produkcji podzespołów, montażu i testów odbywa się w Magnetix, dzięki czemu mamy kontrolę nad wszystkimi etapami realizacji zleceń. Jakość produktów MAGNETIX potwierdzona jest certyfikatem ISO TÜV NORD. Do budowy separatorów magnetycznych używane są najwyższej jakości magnesy neodymowe i ferrytowe oraz elektromagnesy.

W szerokiej ofercie magnetycznych separatorów metali Klient może znaleźć separatory magnetyczne przeznaczone do typowych rozmiarów przenośników, rurociągów i zsypów. MAGNETIX jako producent realizuje także nietypowe projekty, gdzie projektuje specjalne rozwiązania o określonych z góry rozmiarach. Specjalne separatory magnetyczne mogą być stosowane w strefach zagrożenia wybuchem ATEX takich jak kopalnie węglowe i zakłady przeróbki węgla, elektrowniach węglowych, młynowniach, cukrowniach, zakładach zbożowych i chemicznych.

MAGNETIX realizuje także kompleksowe dostawy separatorów magnetycznych „pod klucz” włącznie z projektami budowlanymi, projektami instalacji CAD 3D i montażem mechanicznym i elektrycznym.

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.