Płaski detektor metali (DMP)

Produkty

Płaski detektor metali (DMP)

Płaski detektor metali (DMP)

Płaski detektor metali typu DMP jest przeznaczony do montażu pod taśmą przenośnika w celu wykrywania metali żelaznych i nieżelaznych w produktach leżących płasko na taśmie lub materiałach sypkich o wysokości warstwy nie przekraczającej 200 mm. Czułość wykrywacza spada wraz z odległością od jego powierzchni. Płaski detektor metali zabezpiecza młyny, kruszarki i inne maszyny technologiczne przed uszkodzeniami powodowanymi przez zanieczyszczenia metalowe takie jak śruby, kawałki rur, łożyska czy zęby kruszarek.

Płaski detektor metali jest niezawodny, nieskomplikowany w obsłudze i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się wysoką czułością detekcji metali. Konstrukcja detektora umożliwia proste zintegrowanie z istniejącą linią produkcyjną i systemem przenośników bez konieczności rozcinania taśmy i przebudowy transportera.

Właściwości płaskiego detektora metali Magnetix

  • Detekcja metali w produktach o wysokości do 200 mm.
  • Prosty montaż na konstrukcji przenośnika pod taśmą transportową.
  • Możliwość adaptacji do wszystkich rodzajów przenośników taśmowych.
  • Szerokość robocza detektora od 250 do 2800 mm.
  • Wysoka odporność na zakłócenia pochodzące od drgań i wibracji.
  • Intuicyjna obsługa za pomocą klawiatury membranowej.
  • Elektroniczna regulacja czułości detektora metali.
  • Automatyczna nauka produktu z kompensacją efektu materiałowego i wpływu otoczenia.
  • Pamięć dla 10 różnych produktów.

Obszary zastosowań płaskiego detektora metali

  • Wykrywanie zanieczyszczeń metalowych w urobku kopalnianym: wapień, bazalt, węgiel kamienny i brunatny.
  • Ochrona maszyn przeróbczych takich jak kruszarki, rozdrabniacze, młyny i przesiewacze.
  • Wykrywanie metali na różnych etapach produkcji cementu, mączek wapiennych i mieszanek budowlanych.
  • Detekcja metali na stacjach nawęglania w elektrowniach i elektrociepłowniach.
  • Detekcja metali na stacjach rozładunku i podawania biomasy oraz paliw alternatywnych.
  • Wykrywanie metali w zrębkach i wiórach na instalacjach produkcji płyt wiórowych.
  • Wykrywanie metali w stłuczce szklanej w celu zapewnienia 100% czystości materiału wsadowego do pieca.
  • Detekcja metali w procesach recyklingu tworzyw sztucznych.
  • Detekcja metali w płodach rolnych na instalacjach przyjęcia w zakładach przetwórczych (ziemniaki, buraki cukrowe, zboża).
  • Badanie owoców trafiających do chłodni i przetwórni.
  • Detekcja metali w mieszankach paszowych.


 

Detektor metali podczas pracy

Warianty wykonania płaskiego detektora metali

  • Detektor metali w wykonaniu pyłoszczelnym i odpornym na ulewne deszcze IP 65.
  • Detektor metali w wykonaniu przeciwwybuchowym zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX.
  • Kolumna sygnalizacyjna świetlno-dźwiękowa
  • Znacznik miejsca wykrycia metalu na przenośniku taśmowym (znakowanie farbą lub zrzutką).
  • Elektroniczny znacznik miejsca wykrycia metalu, wskazujący odległość na przenośniku do wszystkich wykrytych metali (wielokrotne znakowanie).

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.