Górnictwo

Branże

 plastik

Separacja metali z kopalin i surowców mineralnych


Firma Magnetix produkuje szeroką gamę separatorów magnetycznych przeznaczonych do automatycznego usuwania metali ze skał, kopalin i surowców mineralnych w kopalniach i zakładach górniczych.
 
Źródłem zanieczyszczeń metalowych w nadawie są zazwyczaj elementy maszyn pozostawione w obszarze pozyskiwania kopaliny. Typowymi elementami znajdowanymi w nadawie są śruby, kawałki rur, łożyska, zęby koparek. Tego rodzaju zanieczyszczenia metalowe mogą powodować uszkodzenia młynów i kruszarek służących do rozdrabniania urobku.
 
Naprzeciw tym problemom wychodzą separatory magnetyczne i detektory metali Magnetix. Skutecznie działające układy separacji i detekcji metali  znacząco wydłużają żywotność urządzeń technologicznych oraz minimalizują ilość przestojów awaryjnych zakładów górniczych.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.