Energetyka

Branże

 plastik

Separacja metali z węgla i paliw alternatywnych

 
Firma Magnetix produkuje separatory magnetyczne i separatory elektromagnetyczne przeznaczone do automatycznego usuwania metali z paliw stałych takich jak węgiel kamienny, brunatny, biomasa i paliwa alternatywne z odpadów (RDF).
 
Separatory magnetyczne i detektory metali Magnetix zabezpieczają młyny kulowe przed przyspieszonym zużyciem elementów ścieralnych lub trwałym uszkodzeniem spowodowanym przez kawałki metali znajdujące się w węglu lub paliwie biomasowym.
 
Obecność zanieczyszczeń metalowych w węglu podawanym do młynów kulowych oraz równoczesne podawanie gorącego powietrza mogą prowadzić do powstania iskier o energii dostatecznie dużej do zapłonu mieszaniny pyłowo-powietrznej. Separatory magnetyczne Magnetix redukują ryzyko wybuchu i podnoszą bezpieczeństwo zakładu.
 
Skutecznie działające układy separacji i detekcji metali firmy Magnetix znacząco wydłużają żywotność urządzeń technologicznych oraz zapobiegają awariom kotłów i redukują ilość przestojów bloków energetycznych.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.