Chwytnik magnetyczny (CMP)

Produkty

Chwytnik magnetyczny (CMP)

Chwytnik magnetyczny (CMP)

Chwytnik magnetyczny typu CMP jest przeznaczony do podnoszenia, przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Pole magnetyczne chwytnika jest załączane i odłączane za pomocą siłownika pneumatycznego. Chwytnik magnetyczny może również pracować jako paletyzator magnetyczny przeznaczony do układania stalowych opakowań lub części maszyn na palecie transportowej w sposób zapobiegający ich uszkodzeniu. Przy użyciu chwytnika magnetycznego możliwa jest również szybka depaletyzacja.

Chwytnik magnetyczny jest niezawodny, bardzo wytrzymały i przystosowany do pracy ciągłej. Charakteryzuje się wysoką wydajnością przenoszenia ładunków. Zastosowane w chwytniku wysokoenergetyczne magnesy neodymowe posiadają wysoką koercję, dzięki czemu trudno je rozmagnesować. Sprawia to, że chwytnik magnetyczny jest bardzo trwały.

Właściwości chwytnika magnetycznego Magnetix

  • Powierzchnia robocza chwytnika magnetycznego max. 800×1200 mm.
  • Pole magnetyczne załączane i odłączane pneumatycznie.
  • Wysokoenergetyczne magnesy neodymowe.
  • Niskie koszty eksploatacji - magnes nie zużywa energii elektrycznej.
  • Sposób zamocowania dostosowany do wymogów Klienta.

Obszary zastosowań chwytnika magnetycznego

  • Magnetyczna paletyzacja puszek, słoików i butelek z zakrętkami stalowymi oraz innych opakowań posiadających wieczka wykonane ze stali magnetycznej.
  • Pozycjonowanie elementów stalowych, części maszyn i urządzeń.
  • Automatyzacja procesów produkcji.
  • Integracja z robotami przemysłowymi.

Chwytnik magnetyczny podczas pracy

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.