Adres: ul. Poznańska 9, Cierpice, 87-103 Toruń 5, woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 8792669093

 • ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Separator wiroprądowy (ang. eddy current separator) typu SWP 26B jest przeznaczony do automatycznego oddzielania metali nieżelaznych o wielkości powyżej 1 mm z materiałów sypkich lub rozdrobnionych.

Separator wiroprądowy (ang. eddy current separator) typu SWP 20B jest przeznaczony do automatycznego oddzielania metali nieżelaznych o wielkości powyżej 10 mm z materiałów sypkich lub rozdrobnionych. 

 
[1]
 

Separatory metali nieżelaznych

Ważną funkcję spośród proponowanych przez naszą firmę urządzeń spełniają separatory metali nieżelaznych "eddy current separators". Ich zadaniem jest oddzielanie metali nieżelaznych, czyli tzw. metali kolorowych z transportowanych materiałów sypkich. Separatory te potrafią odseparować takie metale jak:

- aluminium,
- miedź,
- cynk,
- mosiądz, brąz oraz podobne stopy metali.

Zasada działania

Separatory metali nieżelaznych funkcjonują dzięki prądom wirowym, powstającym w wyniku zmian pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości . Separator wiroprądowy wyposażony jest w wysokoobrotowy rotor magnetyczny, który w wyniku zmian pola magnetycznego wytwarza prądy wirowe. Znajdujący się w takim polu magnetycznym metal nieżelazny jest przez nie odrzucony (odseparaowany) z transportowanego surowca.

Zastosowanie urządzeń wiroprądowych powinno odbywać się po wcześniejszym oczyszczeniu surowca z metali ferromagnetycznych przez odpowiednie separatory magnetyczne. Pozwoli to uzyskać wysoką skuteczność urządzeń oraz wydłuży bezawaryjną pracę.

Zastosowania urządzeń wiroprądowych

Separatory metali nieżelaznych są używane przede wszystkim w instalacjach recyklingu różnego typu odpadów oraz produkcji surowców ze zmieszanych materiałów odpadowych:

- recykling odpadów komunalnych,
- recykling tworzyw sztucznych, szkła, odpadów drzewnych, itp.
- produkcja paliw alternatywnych,
- utylizacja samochodów oraz sprzętów gospodarstwa domowego,
- odzysk metali z różnego typu żużli.

Funkcjonalne dodatki

W naszym asortymencie znajdą Państwo także akcesoria dodatkowe, pozwalające uzyskać najwyższy stopień odzysku metali, a także wyposażenie dostosowane do specyfiki produktu takie jak:

- wysokoczęstotliwościowe separatory wiroprądowe ze specjalną konstrukcją rotora oraz elementami wykonanymi z Kevlaru dla uzyskania wysokiej skuteczności separacji metali powyżej 1mm,
- komponenty trudnościeralne dla surowców powodujących przyspieszone zużycie maszyn,
- podajnik wibracyjny podający surowiec do separatora,
- separator magnetyczny zintegrowany z separatorem wiroprądowym, co pozwala na separację wszystkich metali w jednym urządzeniu,
- obrotowa szczotka czyszcząca taśmę separatora,
- obudowy separatorów w wykonaniu pyłoszczelnym, przeznaczone do instalacji odpylania, także surowców niebezpiecznych i łatwopalnych,
- wyposażenie w postaci konstrukcji wsporczej do posadowienia separatora oraz podesty obsługowe, przeznaczone do łatwego dostępu do separatora i jego serwisowania,
- dodatkowy separator instalowany na wyjściu z separatora wiroprądowego umożliwiający separację stali nierdzewnej

Produkowane przez firmę Magnetix separatory wiroprądowe posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia szybką wymianę taśmy separatora, która jest elementem naturalnie zużywającym sie. Serwisanci Magnetix są w stanie wymienić taką taśmę w bardzo krótkim czasie co zapobiega zbędnym przestojom produkcyjnym instalacji Klienta.

Stany magazynowe oraz bieżąca produkcja zapewniają użytkownikom naszych urządzeń bezproblemową i szybkądostawę części zamiennych na terenie całej Europy.

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.