Adres: ul. Poznańska 9, Cierpice, 87-103 Toruń 5, woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 8792669093

 • ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Separator wiroprądowy (SWP 26B)

Separator wiroprądowy (ang. eddy current separator) typu SWP 26B jest przeznaczony do automatycznego oddzielania metali nieżelaznych o wielkości powyżej 1 mm z materiałów sypkich lub rozdrobnionych. Separacja zachodzi ze strumienia sypkiego lub rozdrobnionego surowca podawanego na separator.

Separator wiroprądowy (SWP 20B)

Separator wiroprądowy (ang. eddy current separator) typu SWP 20B jest przeznaczony do automatycznego oddzielania metali nieżelaznych o wielkości powyżej 10 mm z materiałów sypkich lub rozdrobnionych. 

 
 

Separator metali nieżelaznych

Ważną funkcję spośród proponowanych przez naszą firmę urządzeń spełniają separatory metali nieżelaznych "eddy current separators". Ich zadaniem jest oddzielanie metali nieżelaznych, czyli tzw. metali kolorowych z transportowanych materiałów sypkich. Separatory ze względu na rodzaje metali dzielimy na:

- separatory aluminium,
- separatory miedzi,
- separatory cynku,
- separatory mosiądzu, brązu oraz podobnych stopy metali,
- separatory łączące cechy powyższych

Separator metali – zasada działania

Separatory funkcjonują dzięki prądom wirowym, powstającym w wyniku zmian pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości. Separator wiroprądowy wyposażony jest w wysokoobrotowy rotor magnetyczny, który w wyniku zmian pola magnetycznego wytwarza prądy wirowe. Znajdujący się w takim polu magnetycznym metal nieżelazny jest przez nie odrzucony (odseparaowany) z transportowanego surowca.

Separator metali nieżelaznych

Zastosowanie urządzeń wiroprądowych powinno odbywać się po wcześniejszym oczyszczeniu surowca z metali ferromagnetycznych przez odpowiednie separatory magnetyczne. Pozwoli to uzyskać wysoką skuteczność urządzeń oraz wydłuży bezawaryjną pracę.

Skuteczna separacja aluminium oraz miedzi w procesach recyklingu odpadów elektronicznych oraz sprzętu AGD.

Separatory metali nieżelaznych Magnetix typu SWP znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach recyklingu i utylizacji zużytego sprzętu elektronicznego oraz dużego i małego sprzętu gospodarstwa domowego.

Przykładowe zastosowania:

- odzysk aluminium i miedzi z przemiału lodówek i urządzeń chłodniczych,

- odzysk miedzi z przemiału odpadów elektronicznych,

- odzysk korpusów aluminiowych z przemiału silników elektrycznych,

- separacja aluminium i miedzi z przemiału elektrycznych odpadów samochodowych

separator miedzi

Zastosowania urządzeń wiroprądowych

Separatory wiroprądowe używane przede wszystkim jako separatory metali do recyklingu różnego typu odpadów oraz produkcji surowców ze zmieszanych materiałów odpadowych:

- recykling odpadów komunalnych,
- recykling tworzyw sztucznych, szkła, odpadów drzewnych, itp.
- produkcja paliw alternatywnych,
- utylizacja samochodów oraz sprzętów gospodarstwa domowego,
- odzysk metali z różnego typu żużli.

Separator wiroprądowy

Funkcjonalne dodatki do urządzeń Magnetix

W naszym asortymencie znajdą Państwo także akcesoria dodatkowe, pozwalające uzyskać najwyższy stopień odzysku metali, a także wyposażenie dostosowane do specyfiki produktu takie jak:

- wysokoczęstotliwościowe separatory wiroprądowe ze specjalną konstrukcją rotora oraz elementami wykonanymi z Kevlaru dla uzyskania wysokiej skuteczności separacji metali powyżej 1mm,
- komponenty trudnościeralne dla surowców powodujących przyspieszone zużycie maszyn,
- podajnik wibracyjny podający surowiec do separatora,
- separator magnetyczny zintegrowany z separatorem wiroprądowym, co pozwala na separację wszystkich metali w jednym urządzeniu,

Separator miedzi
- obrotowa szczotka czyszcząca taśmę separatora,
- obudowy separatorów w wykonaniu pyłoszczelnym, przeznaczone do instalacji odpylania, także surowców niebezpiecznych i łatwopalnych,
- wyposażenie w postaci konstrukcji wsporczej do posadowienia separatora oraz podesty obsługowe, przeznaczone do łatwego dostępu do separatora i jego serwisowania,
- dodatkowy separator instalowany na wyjściu z separatora wiroprądowego umożliwiający separację stali nierdzewnej

 

Produkowane przez firmę Magnetix separatory wiroprądowe posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia szybką wymianę taśmy separatora, która jest elementem naturalnie zużywającym sie. Serwisanci Magnetix są w stanie wymienić taką taśmę w bardzo krótkim czasie co zapobiega zbędnym przestojom produkcyjnym instalacji Klienta.

Stany magazynowe oraz bieżąca produkcja zapewniają użytkownikom naszych urządzeń bezproblemową i szybką dostawę części zamiennych na terenie całej Europy.

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.