• ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Filtr magnetyczny typu FM jest przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń żelaznych z surowców płynnych lub półpłynnych transportowanych w rurociągach ciśnieniowych.

 
 

Magnetyczne separatory metali

– szeroki wybór produktów, zaprojektowanych do separacji metali w instalacjach przemysłowych. Polskie separatory metali Magnetix znajdują zastosowanie w takich branżach jak górnictwo, energetyka, chemia, recykling oraz produkcja spożywcza. Separatory magnetyczne przeznaczone są do instalacji na przenośnikach taśmowych, zsypach oraz rurowych systemach transportu pneumatycznego.

W ofercie producenta znajdują się takie separatory magnetyczne metali jak:

- taśmowe separatory magnetyczne do instalacji nad przenośnikami taśmowymi,

- elektromagnetyczne separatory metali przeznaczone do separacji metali z przenośników i zsuwni,

- rolki i bębny magnetyczne do instalacji w przenośnikach i zsypach,

- płyty magnetyczne przeznaczone do separacji metali na różnego typu przenośnikach i zsypach,

- separatory stożkowe (separatory rurowe) do separacji metali w instalacjach rurowych,

- sita i ruszty magnetyczne do instalacji w zsypach i koszach zasypowych,

- filtry magnetyczne do separacji metali w rurociągach,

- separatory wiroprądowe przeznaczone do separacji aluminium i miedzi,

- separatory metali nieżelaznych,

- wysokoidukcyjne neodymowe bębny magnetyczne przeznaczone do separacji stali nierdzewnej.

Magnetyczne i elektromagnetyczne separatory MAGNETIX są produktami najwyższej, europejskiej jakości, przystosowanymi do pracy ciągłej w instalacjach przemysłowych. Najwyższa jakość separatorów metali uzyskana została przez wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas kompleksowych realizacji na obiektach przemysłowych. Realizacja wszystkich etapów produkcji, od projektowania, produkcji podzespołów, montażu i testów odbywa się w Magnetix, dzięki czemu mamy kontrolę nad wszystkimi etapami realizacji zleceń. Jakość produktów MAGNETIX potwierdzona jest certyfikatem ISO TÜV NORD. Do budowy separatorów magnetycznych używane są najwyższej jakości magnesy neodymowe i ferrytowe oraz elektromagnesy.

W szerokiej ofercie magnetycznych separatorów metali Klient może znaleźć separatory magnetyczne przeznaczone do typowych rozmiarów przenośników, rurociągów i zsypów. MAGNETIX jako producent realizuje także nietypowe projekty, gdzie projektuje specjalne rozwiązania o określonych z góry rozmiarach. Specjalne separatory magnetyczne mogą być stosowane w strefach zagrożenia wybuchem ATEX takich jak kopalnie węglowe i zakłady przeróbki węgla, elektrowniach węglowych, młynowniach, cukrowniach, zakładach zbożowych i chemicznych.

MAGNETIX realizuje także kompleksowe dostawy separatorów magnetycznych „pod klucz” włącznie z projektami budowlanymi, projektami instalacji CAD 3D i montażem mechanicznym i elektrycznym.

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.