Chwytaki magnetyczne

Produkty

Chwytnik elektromagnetyczny EO

Przenoszenie surówki hutniczej, wiórów oraz złomu stalowego i żeliwnego.
więcej

Chwytak elektromagnetyczny EP

Przenoszenie odlewów, kęsisk, kręgów blachy i drutu w osi poziomej.
więcej

Zespół elektromagnesów ET

Przenoszenie blach, kształtowników, profili, rur okrągłych i prętów o długości do 18 m.
więcej

Chwytak magnetyczny CMP

Przenoszenie i pozycjonowanie elementów stalowych, paletyzacja puszek, dodatkowe wyposażenie robotów przemysłowych.
więcej

Przenośnik magnetyczny TM

Transport elementów stalowych pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej, przenoszenie zaolejonego i ostrokrawędzistego złomu.
więcej

Elektromagnesy i chwytaki magnetyczne Magnetix

Elektromagnesy i chwytniki elektromagnetyczne Magnetix są stosowane przede wszystkim w przemyśle metalurgicznym i stalowym. Chwytniki elektromagnetyczne upraszczają proces podnoszenia i załadunku stali niezależnie od rozmiaru, wagi i kształtu. Usprawniają transport wewnętrzny w hutach, stoczniach, odlewniach i zakładach przerobu złomu. Skracają czas załadunku w portach, terminalach kolejowych, magazynach stali i innych zakładach, w których istotna jest szybkość obsługi.

Chwytaki magnetyczne Magnetix są przeznaczone do podnoszenia, przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Mogą również pracować jako paletyzatory magnetyczne przeznaczone do układania stalowych opakowań lub części maszyn na paletach transportowych w sposób zapobiegający ich uszkodzeniu. Przy użyciu chwytaków magnetycznych możliwa jest również szybka depaletyzacja. Chwytaki magnetyczne przyczyniają się do robotyzacji i automatyzacji procesów produkcji.

Przenośniki magnetyczne Magnetix są przeznaczone do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Przenośniki magnetyczne ograniczają do minimum miejsce zajmowane przez linię produkcyjną i usprawniają komunikację na terenie zakładu. Umożliwiają również przenoszenie zaolejonego i ostrokrawędzistego złomu i są przy tym trwalsze od tradycyjnych przenośników taśmowych.

Jak działają elektromagnesy?

Chwytnik elektromagnetyczny w stanie nienamagnesowanym (odłączony od zasilania) jest opuszczany przez operatora dźwignicy na ładunek. Po podaniu napięcia zasilania z szafy sterowniczej następuje przepływ prądu stałego przez uzwojenie elektromagnesu. Na biegunach magnetycznych chwytnika jest wytwarzane silne pole magnetyczne. Ten stan pracy nazywamy namagnesowaniem chwytnika. Chwytnik przyciąga ładunek, aż do momentu wyłączenia zasilania przez operatora. Ten stan pracy nazywamy rozmagnesowaniem chwytnika. Zainstalowana w szafie sterowniczej cyfrowa przetwornica AC / DC odpowiada za funkcję szybkiego rozładowania obwodu i regulację mocy elektromagnesu.

Dlaczego warto zainwestować w elektromagnesy i chwytaki magnetyczne?

Zastosowanie elektromagnesów w Państwa zakładzie usprawni transport wewnętrzny i zwiększy wydajność załadunku. Elektromagnesy wyeliminują użycie haków i specjalnych uchwytów mechanicznych powodujących uszkodzenia transportowanego materiału. Przyczynią się do ograniczenia liczby zatrudnionych pracowników i podniosą poziom bezpieczeństwa na terenie zakładu. Inwestycja w elektromagnesy to też zwiększenie pojemności magazynu - nie trzeba stosować przekładek pomiędzy kolejnymi warstwami materiałów, zachowywać odstępu pomiędzy stosami i ograniczać wysokości stosów do wysokości człowieka.

Inwestycja w chwytaki i transportery magnetyczne to pierwszy krok w kierunku wdrożenia Przemysłu 4.0, gdzie robotyzacja i automatyzacja produkcji odgrywają decydującą rolę. Początkowo wysokie nakłady inwestycyjne związane z zakupem robota z chwytakiem magnetycznym szybko się zwrócą poprzez optymalizację procesów produkcji, zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów prowadzenia zakładu. To także sposób na ograniczenie liczby niskowykwalifikowanego personelu i zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego.

Specjalistyczne doradztwo w zakresie elektromagnesów

Oferowane przez nas elektromagnesy i chwytniki elektromagnetyczne są każdorazowo dobierane do Państwa potrzeb i wymagań przez zespół doświadczonych inżynierów. Doradzamy w zakresie wyboru odpowiedniego systemu magnetycznego dla konkretnego przeznaczenia. Bierzemy pod uwagę rozkład masy, kształt i stan powierzchni transportowanego materiału (rdza, olej), jak również współczynnik ugięcia. Na tej podstawie pomagamy dobrać odpowiedni elektromagnes lub zespół elektromagnesów. Pomagamy również dobrać odpowiednią długość i udźwig trawersy w zależności od liczby zastosowanych elektromagnesów i masy podnoszonego ładunku. Doradzamy w zakresie zasilania, sterowania i monitorowania stanów pracy elektromagnesu lub zespołu elektromagnesów. Dobieramy również odpowiednie układy służące do awaryjnego podtrzymania zasilania. Doradzamy również w zakresie prawidłowego i bezpiecznego użytkowania elektromagnesu i szkolimy w tym zakresie personel obsługi.

Kompleksowa oferta Magnetix

Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę, projektowanie, planowanie i wsparcie na dowolnym etapie wdrożenia chwytników magnetycznych i elektromagnetycznych w Państwa zakładzie. W oparciu o wiedzę oraz doświadczenie naszych pracowników proponujemy wykonanie następujących usług:

  • montażu i instalacji chwytników magnetycznych i elektromagnetycznych wraz ze sterowaniem i automatyką,
  • przeglądów, konserwacji, remontów i napraw chwytników oraz elektromagnesów,
  • modernizacji suwnic na podstawie nadanych uprawnień przez Urząd Dozoru Technicznego,
  • wymiany części zamiennych i szybkozużywających się,
  • pomiarów siły pola magnetycznego przy użyciu teslomierza renomowanej firmy BELL.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.