Chwytniki magnetyczne

Produkty

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły (EO)

Elektromagnes okrągły do przenoszenia złomu żelaznego i kręgów blachy w osi pionowej.
więcej

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny (EP)

Elektromagnes prostokątny do przenoszenia blach, kęsisk i kręgów blachy w osi poziomej.
więcej

Zespół elektromagnesów

Elektromagnesy do przenoszenia długich blach, wiązek prętów, rur i innych profili stalowych o długości do 18 m.
więcej

Chwytnik magnetyczny (CMP)

Przenoszenie i pozycjonowanie elementów stalowych, paletyzacja puszek, dodatkowe wyposażenie robotów przemysłowych.
więcej

Przenośnik magnetyczny (TM)

Transport elementów stalowych pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej. Przenoszenie zaolejonego i ostrokrawędzistego złomu.
więcej

Elektromagnesy, chwytniki i transportery magnetyczne

Elektromagnesy i chwytniki elektromagnetyczne Magnetix są stosowane przede wszystkim w przemyśle metalurgicznym i stalowym. Chwytniki elektromagnetyczne upraszczają proces podnoszenia i załadunku stali niezależnie od rozmiaru, wagi i kształtu. Usprawniają transport wewnętrzny w hutach, stoczniach, odlewniach i zakładach przerobu złomu. Skracają czas załadunku w portach, terminalach kolejowych, magazynach stali i innych zakładach, w których istotna jest szybkość obsługi.

Chwytniki magnetyczne Magnetix są przeznaczone do podnoszenia, przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Mogą również pracować jako paletyzatory magnetyczne przeznaczone do układania stalowych opakowań lub części maszyn na paletach transportowych w sposób zapobiegający ich uszkodzeniu. Przy użyciu chwytników magnetycznych możliwa jest również szybka depaletyzacja. Chwytniki magnetyczne przyczyniają się do robotyzacji i automatyzacji procesów produkcji.

Przenośniki magnetyczne Magnetix są przeznaczone do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali magnetycznej. Przenośniki magnetyczne ograniczają do minimum miejsce zajmowane przez linię produkcyjną i usprawniają komunikację na terenie zakładu. Umożliwiają również przenoszenie zaolejonego i ostrokrawędzistego złomu i są przy tym trwalsze od tradycyjnych przenośników taśmowych.

Dlaczego warto zainwestować w elektromagnesy, chwytniki i transportery magnetyczne?

Zastosowanie elektromagnesów w Państwa zakładzie usprawni transport wewnętrzny i zwiększy wydajność załadunku. Elektromagnesy wyeliminują użycie haków i specjalnych uchwytów mechanicznych powodujących uszkodzenia transportowanego materiału. Przyczynią się do ograniczenia liczby zatrudnionych pracowników i podniosą poziom bezpieczeństwa na terenie zakładu. Inwestycja w elektromagnesy to też zwiększenie pojemności magazynu - nie trzeba stosować przekładek pomiędzy kolejnymi warstwami materiałów, zachowywać odstępu pomiędzy stosami i ograniczać wysokości stosów do wysokości człowieka.

Inwestycja w chwytniki i transportery magnetyczne to pierwszy krok w kierunku wdrożenia Przemysłu 4.0, gdzie robotyzacja i automatyzacja produkcji odgrywają decydującą rolę. Początkowo wysokie nakłady inwestycyjne związane z zakupem robota z chwytnikiem magnetycznym szybko się zwrócą poprzez optymalizację procesów produkcji, zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów prowadzenia zakładu. To także sposób na ograniczenie liczby niskowykwalifikowanego personelu i zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego.

Specjalistyczne doradztwo w zakresie elektromagnesów

Oferowane przez nas elektromagnesy i chwytniki magnetyczne są każdorazowo dobierane do Państwa potrzeb i wymagań przez zespół doświadczonych inżynierów. Doradzamy w zakresie wyboru odpowiedniego systemu magnetycznego dla konkretnego przeznaczenia. Bierzemy pod uwagę rozkład masy, kształt i stan powierzchni transportowanego materiału (rdza, olej), jak również współczynnik ugięcia. Na tej podstawie pomagamy dobrać odpowiedni elektromagnes lub zespół elektromagnesów. Pomagamy również dobrać odpowiednią długość i udźwig trawersy w zależności od liczby zastosowanych elektromagnesów i masy podnoszonego ładunku. Doradzamy w zakresie zasilania, sterowania i monitorowania stanów pracy elektromagnesu lub zespołu elektromagnesów. Dobieramy również odpowiednie układy służące do awaryjnego podtrzymania zasilania. Doradzamy również w zakresie prawidłowego i bezpiecznego użytkowania elektromagnesu i szkolimy w tym zakresie personel obsługi.

Kompleksowa oferta chwytników magnetycznych i elektromagnetycznych

Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę, projektowanie, planowanie i wsparcie na dowolnym etapie wdrożenia chwytników magnetycznych i elektromagnetycznych w Państwa zakładzie. W oparciu o wiedzę oraz doświadczenie naszych pracowników proponujemy wykonanie następujących usług:

  • montażu i instalacji chwytników elektromagnetycznych wraz ze sterowaniem i automatyką,
  • przeglądów, konserwacji, remontów i napraw chwytników i elektromagnesów,
  • modernizacji suwnic na podstawie nadanych uprawnień przez Urząd Dozoru Technicznego,
  • wymiany części zamiennych i szybkozużywających się,
  • pomiarów natężenia pola magnetycznego przy użyciu teslomierza renomowanej firmy BELL.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej magnetix.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.