Adres: ul. Poznańska 9, Cierpice, 87-103 Toruń 5, woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 8792669093

 • ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły (EO)

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły typu EO jest przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia materiałów ferromagnetycznych: bloków, odlewów, zwojów blachy i drutu o osi pionowej oraz złomu.

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny (EP)

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny typu EP jest przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia materiałów ferromagnetycznych: blach, slabów, kęsisk, rur, ceowników i innych profili hutniczych oraz zwojów blachy i kręgów drutu o osi poziomej.

Zespoły chwytników elektromagnetycznych

Zespoły chwytników elektromagnetycznych są przeznaczone do transportu i przeładuneku materiałów długich lub mało sztywnych - charakteryzujących się dużym obwisem: długich blach, prętów zbrojeniowych, szyn i kształtowników.

Chwytnik magnetyczny (CMP)

Chwytnik magnetyczny typu CMP jest przeznaczony do podnoszenia, przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonanych ze stali magnetycznej.

Transporter magnetyczny (TM)

Transporter magnetyczny typu TM jest przeznaczony do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali ferromagnetycznej.

 
 

Chwytniki magnetyczne

Do transportowania materiałów ferromagnetycznych w przemyśle używane są najczęściej chwytniki magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Urządzenia te są stosowane w takich zakładach jak:

 • porty,
 • kolejowe terminale przeładunkowe,
 • huty,
 • odlewnie.
 • złomowiska.

Chwytniki elektromagnetyczne

Produkujemy dwa rodzaje chwytników elektromagnetycznych: okrągłe oraz prostokątne. Pierwsze z nich są przeznaczone przede wszystkim do transportu złomu, odlewów czy kręgów drutu i blachy, zaś drugie używa się głównie do transportu elementów długich takich jak blachy, pręty, rury, kątowniki i inne profile stalowe.

Nasze produkty posiadają wiele zalet, z których najważniejszymi są chociażby:

 • wysoka wydajność pracy,
 • duże natężenie pola magnetycznego co pozwala na podnoszenie ciężkich elementów
 • możliwość regulacji mocy chwytnika

Chwytniki magnetyczne

Wytwarzane przez firmę Magnetix produkty zostały wyposażone dla naszych klientów w liczne udogodnienia, takie jak:

 • sterowanie radiowe lub zdalne dla operatora suwnicy,
 • szafę sterowniczą, która zarządza układem zasilania oraz monitorowania pracy,
 • bateryjny układ podtrzymywania zasilania w sytuacjach awaryjnych, pozwalający na pracę chwytnika w
 • przypadku zaniku zasilania.

Chwytniki magnetyczne

Do transportowania elementów, które zostały wytworzone ze stali magnetycznej, służą także chwytniki z magnesami stałymi. Zamówienia na tego typu sprzęt składają często przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży spożywczej. Wykorzystują je choćby do paletyzacji produktów zapakowanych w puszki lub słoiki z metalowymi wieczkami.

Główną zaletą stosowania produktów produkowanych przez naszą firmę jest indywidualna produkcja umożliwiająca np. określonego mocowania. Bardzo często są one montowane na różnego typu manipulatorach robotów przemysłowych. Ponadto, pole magnetyczne w tych urządzeniach jest załączane za pomocą mechanizmu pneumatycznego (brak zasilania elektrycznego).

Transportery magnetyczne

Do przenoszenia gotowych produktów i półproduktów, szczególnie wymagających podnoszenia i
przenoszenia na większe odległości w trudnej pozycji pod różnym kątem, a także w pionie, wykorzystuje
się transportery magnetyczne. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że w trakcie działania możliwa jest również zmiana pozycji nawet w trakcie procesu transportu.

 

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.