Adres: ul. Poznańska 9, Cierpice, 87-103 Toruń 5, woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 8792669093

 • ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły (EO)

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły typu EO jest przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia materiałów ferromagnetycznych: bloków, odlewów, zwojów blachy i drutu o osi pionowej oraz złomu.

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny (EP)

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny typu EP jest przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia materiałów ferromagnetycznych: blach, slabów, kęsisk, rur, ceowników i innych profili hutniczych oraz zwojów blachy i kręgów drutu o osi poziomej.

Zespoły chwytników elektromagnetycznych

Zespoły chwytników elektromagnetycznych są przeznaczone do transportu i przeładuneku materiałów długich lub mało sztywnych - charakteryzujących się dużym obwisem: długich blach, prętów zbrojeniowych, szyn i kształtowników.

Chwytnik magnetyczny (CMP)

Chwytnik magnetyczny typu CMP jest przeznaczony do podnoszenia, przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonanych ze stali magnetycznej.

Transporter magnetyczny (TM)

Transporter magnetyczny typu TM jest przeznaczony do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali ferromagnetycznej.

 
 

Chwytniki magnetyczne

Do transportowania materiałów ferromagnetycznych w przemyśle używane są najczęściej chwytniki magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Urządzenia te są stosowane w takich zakładach jak:
 • porty,
 • kolejowe terminale przeładunkowe,
 • huty,
 • odlewnie.
 • złomowiska.

Chwytniki elektromagnetyczne

Produkujemy dwa rodzaje chwytaków elektromagnetycznych: okrągłe oraz prostokątne. Pierwsze z nich są przeznaczone przede wszystkim do transportu złomu, odlewów czy kręgów drutu i blachy, zaś drugie używa się głównie do transportu elementów długich takich jak blachy, pręty, rury, kątowniki i inne profile stalowe.Nasze produkty posiadają wiele zalet, z których najważniejszymi są chociażby:
 • wysoka wydajność pracy,
 • duże natężenie pola magnetycznego co pozwala na podnoszenie ciężkich elementów
 • możliwość regulacji mocy podnośnika

Chwytniki magnetyczne

Wytwarzane przez firmę Magnetix produkty zostały wyposażone dla naszych klientów w liczne udogodnienia, takie jak:
 • sterowanie radiowe lub zdalne dla operatora suwnicy,
 • szafę sterowniczą, która zarządza układem zasilania oraz monitorowania pracy,
 • bateryjny układ podtrzymywania zasilania w sytuacjach awaryjnych, pozwalający na pracę chwytaka w
 • przypadku zaniku zasilania

Produkujemy chwytniki elektromagnetyczne okrągłe i prostokątne do różnych zastosowań (przenoszenie blach, odlewów, drutu, złomu itp.)

Chwytaki magnetyczne

Do transportowania elementów, które zostały wytworzone ze stali magnetycznej, służą także podnośniki magnetyczne z magnesami trwałymi. Zamówienia na tego typu sprzęt składają często przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży spożywczej. Wykorzystują je choćby do paletyzacji produktów zapakowanych w puszki lub słoiki z metalowymi wieczkami.Główną zaletą stosowania produktów produkowanych przez naszą firmę jest indywidualna produkcja umożliwiająca np. określonego mocowania. Bardzo często są one montowane na różnego typu manipulatorach robotów przemysłowych. Ponadto, pole magnetyczne w tych urządzeniach jest załączane za pomocą mechanizmu pneumatycznego (brak zasilania elektrycznego).

Transportery magnetyczne

Do przenoszenia gotowych produktów i półproduktów, szczególnie wymagających podnoszenia i przenoszenia na większe odległości w trudnej pozycji pod różnym kątem, a także w pionie, wykorzystuje się transportery magnetyczne. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że w trakcie działania możliwa jest również zmiana pozycji nawet w trakcie procesu transportu.

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.