Adres: ul. Poznańska 9, Cierpice, 87-103 Toruń 5, woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 8792669093

 • ENERGETYKA

  Urządzenia do separacji metali z węgla oraz paliw alternatywnych

 • KOPALNIE I CEMENTOWNIE

  Urządzenia do separacji metali z klinkieru, kamienia wapiennego, granitu i innych surowców mineralnych

 • RECYKLING

  Urządzenia oraz kompletne instalacje do odzysku metali w procesach recyklingu różnych materiałów

 • TRANSPORT MAGNETYCZNY

  Kompletne systemy magnetyczne do transportu i przeładunku stali

 • PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

  Urządzenia przeznaczone do detekcji i separacji metali w produktach spożywczych

Produkty

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły (EO)

Chwytnik elektromagnetyczny okrągły typu EO jest przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia materiałów ferromagnetycznych: bloków, odlewów, zwojów blachy i drutu o osi pionowej oraz złomu.

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny (EP)

Chwytnik elektromagnetyczny prostokątny typu EP jest przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia materiałów ferromagnetycznych: blach, slabów, kęsisk, rur, ceowników i innych profili hutniczych oraz zwojów blachy i kręgów drutu o osi poziomej.

Zespoły chwytników elektromagnetycznych

Zespoły chwytników elektromagnetycznych są przeznaczone do transportu i przeładuneku materiałów długich lub mało sztywnych - charakteryzujących się dużym obwisem: długich blach, prętów zbrojeniowych, szyn i kształtowników.

Chwytnik magnetyczny (CMP)

Chwytnik magnetyczny typu CMP jest przeznaczony do podnoszenia, przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonanych ze stali magnetycznej.

Transporter magnetyczny (TM)

Transporter magnetyczny typu TM jest przeznaczony do transportu pod dużym kątem, w pionie lub w pozycji odwróconej elementów wykonanych ze stali ferromagnetycznej.

 
 

Gdzie najczęściej stosowane są chwytniki magnetyczne

Chwytniki magnetyczne oraz elektromagnetyczne najczęściej wykorzystywane są do transportu materiałów ferromagnetycznych w przemyśle. Urządzenia te są stosowane m.in. w zakładach takich jak:

 • porty,
 • kolejowe terminale przeładunkowe,
 • huty,
 • odlewnie.
 • złomowiska.

Ponadto sprawdzą się na wszelkiego rodzaju liniach produkcyjnych. Istnieje możliwość optymalnego dopasowania uchwytów magnetycznych do zróżnicowanych potrzeb danego przedsiębiorstwa, które działa w zakresie obróbki metali. Ich montaż możliwy jest w różnych miejscach. Warto zaznaczyć, że w wielu branżach produktem uzupełniającym są separatory magnetyczne, które również oferujemy. Dzięki nim możliwe jest oddzielanie zanieczyszczeń metalowych (np. z aluminium, stali nierdzewnej, stopów metali) od produktów niemagnetycznych, np. z kamienia wapiennego, klinkieru i innych surowców mineralnych, a także żywności, drewna czy mieszaniny odpadów.

Chwytniki elektromagnetyczne

Produkujemy dwa rodzaje chwytaków — okrągłe oraz prostokątne. Pierwsze z nich są przeznaczone przede wszystkim do transportu złomu, odlewów czy kręgów drutu, zaś drugie używa się głównie do transportowania elementów długich, takich jak: arkusze blachy, pręty, rury, kątowniki i inne profile stalowe.

Nasze urządzenia z magnesami neodymowymi posiadają wiele zalet dzięki swoim parametrom technicznym, z których najważniejszymi są:

 • wysoka wydajność pracy,
 • duże natężenie pola magnetycznego co pozwala na podnoszenie ciężkich elementów
 • możliwość regulacji mocy podnośnika
 • automatyczne przyciąganie po skierowaniu pola magnetycznego na ładunek,
 • wysokie bezpieczeństwo w czasie pracy, ponieważ maszyny są stabilne.

Chwytniki magnetyczne

Wytwarzane przez firmę Magnetix produkty zostały wyposażone dla naszych klientów w liczne udogodnienia, takie jak:

 

 • sterowanie radiowe lub zdalne dla operatora suwnicy,
 • szafę sterowniczą, która zarządza układem zasilania oraz monitorowania pracy,
 • bateryjny układ podtrzymywania zasilania w sytuacjach awaryjnych, pozwalający na pracę chwytaka w przypadku zaniku zasilania

Produkujemy chwytniki elektromagnetyczne okrągłe i prostokątne do różnych zastosowań (przenoszenie blach, odlewów, drutu, złomu itp.)

Chwytaki magnetyczne

Do transportowania elementów, które zostały wytworzone ze stali magnetycznej, służą także podnośniki magnetyczne z magnesami trwałymi. Zamówienia na tego typu sprzęt składają często przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży spożywczej. Wykorzystują je m.in. do paletyzacji produktów zapakowanych w puszki lub słoiki z metalowymi wieczkami. Główną zaletą stosowania produktów wykonywanych przez naszą firmę jest indywidualna produkcja, umożliwiająca zastosowanie np. określonego, potrzebnego mocowania. Bardzo często są one montowane na różnego typu manipulatorach robotów przemysłowych. Ponadto, pole magnetyczne w tych urządzeniach jest załączane za pomocą mechanizmu pneumatycznego (brak zasilania elektrycznego).

Transportery magnetyczne

Transportery magnetyczne wykorzystuje się do transportu gotowych produktów i półproduktów, szczególnie wymagających podnoszenia i przenoszenia na większe odległości w trudnej pozycji pod różnym kątem, a także w pionie. Mogą być zastosowane m.in. podczas przeładunku. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że w trakcie działania możliwa jest zmiana pozycji przenoszonych elementów.

ZamknijKorzystanie ze strony internetowej (www.magnetix.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.